29 Mayıs 2014

ÖSYM Çözüm Adına Çözümsüzlük Hep Kahır Hep Kahır!

Günümüz iletişim teknolojileri bu kadar ilerlerken insanların ve sistemlerin kendilerini korumak için daha kapalı hale gelmesi çözüm değil sorun üretiyor. Tipik bir Türkiye örneği ÖSYM DGS kayıtlarında öğrenci belgesi ve kimlik ya da pasaport istiyor.

Gelelim durumumuza AÖF biz öğrencilerine öğrenci kimliği veriyor ancak ÖSYM bunu kabul etmiyor. Öğrenci belgesi olacak diyor, çok daha kolay tahrip, taklit ve tasnif edilebilecek bir doküman isteniyor. Yani ne demek istediğini anlamadım.

İstanbul trafiğinde ekstra bir yük bir angarya, zaman ve iş kaybı. Diğer taraftan elimde ehliyetim var, soğuk damgalı kamu kimliğim var, öğrenci kartım var ama sadece nüfus cüzdanı veya pasaport kabul ediliyor.

Halil 966 Okunma

Cevaplar

  • Halil20 Temmuz 2014

    Hasılı ekmeğini kazandığı kurumun geliri zulmüne maruz kalan öğrencilerin aileleri. Ey ÖSYM yöneticileri saçma sapan uygulamalarınızın sonuçlarını yani insanları süründürmelerinizi her lokmanızda hisseder ve biraz sorumlu ve saygılı davranma ceye ve gayretinde olursunuz inş. Yoksa ahirette kul hakkından çok çekersiniz inş.

  • Halil20 Temmuz 2014

    Toplamda 120 km yol yaptım sınava geç kaldığım için son tahlilde sınava alınmadım. Sınav yeri eve 30 km uzakta hem şe ist trafiğinde. Yine kimlik yerine alternatif kabul edilmediği için yine olmadı. Sonra cüzdan anahtar türban iğnesi anasının gözü babasının tarağı bozuk para güneş gözlüğü vs sınava alınıyor bırakıyorsunuz öylece. Hangi zamanda yaşadıklarını bilmem ama anam derki insan yemeğini yediği yere zulmetmez.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön