21 Haziran 2016

Orhan Altıntuğlu Pırlantada Hata!

Orhan Altıntuğlu'dan 0.91 karat hrd sertifikalı h renginde si berraklığında tek taş pırlantayı 8000 TL ödeyerek satın aldık. Yüzüğü parmağıma göre yaptırtıp teslim aldığımızda taşın sallandığını şıkır şıkır ses geldiğini fark ettik. 1 hafta süreyle taş sözüm ona İstanbul'a gönderildi.

Taşı takmaya başladıktan sonra üzerinde gözle görülür leke fark edip başka kuyumcuya götürünce si değil pike taşa yakın özellikte olduğunu öğrendik yani taş ağır kusurluydu. Değişim talep ettik 1400 TL farkla kalitesiz bir sertifikalı taş satmaya çalıştılar. Biz bastırınca mecburen paramızı iade ettiler. Ayrıca iadeden önce sipariş verdiğimiz küpeyi de yaptırmadılar.

Kemal 760 Okunma

Cevaplar

  • Orhan Altıntuğlu Temsilcisi28 Eylül 2016

    şikayete konu olan ürün uluslararası kabul görmüş dünyanın iki büyük sertifikalandırma yapan kuruluşlarından birisidir.Bu tür taşlarda kişilerin yorumunu ve yanlış bilgilendirilmesini önlemek için HRD gibi kuruluşlar vardır .Dünya ticaretide HRD nin verdiği derecelendirmeyi kabul eder. Bahsi geçen 0,91 ct tektaş HRD tarafından sertifikalandırılmıştır . Bu konuda ne kadar yetkin olduğu bilinmeyen başka bir kuyumcunun yorumuyla dünyanın kabul gördüğü HRD tarafından sertifikalandırılınan bu taşa ağır kusurlu demek hem bize hemde HRD ye büyük haksızlık olur.Beyenfendinin bir üst kalitede 0.91 ct h vs taşa 1400 tl fark istenmişdir bu farkı müşteri ödemek istemediği için satılan ürün müşteri memnuniyeti için aynı fiyattan iade alınmıştır.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön