Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Optimum Global Markets Para Çekmeye Asla İzin Vermiyor

Faik
14 Nisan 2023 13:22
3.177

Optimum yatırım (diğer adları ile Optimum global, Optimum global markets) sürekli sizden para transferi yapmanızı istiyor ancak oluşan hesabınızdan para çekmenize izin vermiyor. Optimum yatırım'da çalıştıklarını söyleyen h** t*** ve t*** ö***’ın (gerçek isimleri olmayabilir) benimle irtibata geçmeleri, başlangıçta güven verici açıklamaları ve yönlendirmeleri ile Optimum yatırım’a kayıt oldum. Başlangıçta her şey normal gidiyor idi. Zaman içerisinde beni sürekli hesabıma ilave para transferine yönlendirmeleri ile hesabımdaki bakiyem 10 bin doları geçti. Ancak herhangi bir tutarı hesabımdan çekemiyorum. Hesabımdan para çekmek istediğimde, ret cevabı geliyor ve arkasından t** ö*** para çekme talebimin gerçekleşmesi için hesabıma ilave para transferi yapmam gerektiğini belirtiyor. Bir müşteri hesabından para çekebilmek için neden hesabına ilave para transferi yamak zorunda kalabilir ki?

Kendilerinden, daha sonra, lisans belgelerinin olup olmadığını sordum. Cevap vermiyorlar. Şirket adresleri, internet adresleri yok. Yasa dışı çalışıyorlar. Sonuçta Global Yatırım’da oluşturduğum hesabın yöneticisinin ben olmadığımı, hesabımdaki varlığımı kullanamadığımı, hesabımdaki varlığımın Optimum Yatırım ve çalışanları tarafından yönetildiğini ve kullanıldığını anladım.

profile profile profile
3 Destek
Faik
20 Nisan 2023 05:36

Optimum Yatırım (veya Optimum Global Markets ) veya diğer Lisansı olmayan yasadışı örgütlü Forex şirketler kapsamında mağdur olan kişilerin mağduriyetlerini yetkili birimlere iletmeleri önem arz etmektedir. Bu kapsamda; (i) Hesaplarına sürekli para transferi yapmaya yönlendirilen, aksi takdirde hesaplarının riske gireceği, sıfırlanacağı bilgisi iletilen, (iyi) Belirli miktar para transferi karşılığında hesaplarındaki yatırılan anaparanın iade edilebileceği bildirilen ancak ilgili tutar transfer edildikten sonra anapara iadeleri gerçekleşmeyen, (iii) Hesaplarından para çekmek isteyen, ancak bu para çekme talepleri ret edilen, eğer bu talebin gerçekleşmesi isteniliyor ise, ilgili hesaba ilave para transferinin yapılması bilgisi iletilen mağdur müşterilerin ellerindeki belgeler ile şikayetlerini aşağıda belirtilen makamlara (veya birine) iletmeleri önem arz etmektedir. * MASAK Başkanlığı * EGM Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı * İl Cumhuriyet Başsavcılığı * İl/ilçe Polis Merkezi Amirliği

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayetler

1

Optimum Global Markets Yatırım Vaadiyle Yaşanan Tatsız Deneyim

Tolga
15 Nisan 09:13
237

Optimum Global Markets Uygulaması Birden Kayıp Oldu Param Buhar Oldu.

Mert
01 Mart 17:55
318
1

Global Yatırım İle Optimum Yatırım/Optimum Global Markets Bağlantısı?

Faik
06 Ocak 23:24
1.666
Global Yatırım İle Optimum Yatırım/Optimum Global Markets Bağlantısı?
Benzer Şikayet Yaz