21 Şubat
#11618885

Opet'in  Sulu Yakıtı

Başımızdan geçen şaka gibi bir olayı anlatacağım. 29.01.2019' da Citroen C4 Picasso araç aldık. Computeste girdi araç sorunsuz çıktı raporu. Yola çıktık yakıt dipte olduğu için, ilk çıkan Opet'e girip bir de depoyu fulledik. Ertesi gün işe gittim, dönerken arıza lambası yandı. "Dizel filtrede su bulunmaktadır. " diye. Sabah ilk iş servise götürdük. 307,85 TL'lik yakıtımızı, yani tüm depoyu boşalttılar. Fotoğraf ekleyeceğim sizlerde görürsünüz, normal yakıt ile araçtan çıkan yakıt arasındaki farkı. Üstüne o gün araç serviste kaldı aracı kuruttular.


550 civarında da servise ödeme yaptık. O gün, güya bağımsız denetim şirketinden gelen arkadaşlar yakıttan numune aldılar, numuneyi alırken bu yakıt gerçekten anormal diyerek fikirlerini beyan ettiler.


Sonuç: Dün güya bağımsız şirket Opet'ten arayıp, utanmadan şöyle dediler; Opet'ten aldıkları Numune de sorun yokmuş, bizim masrafımızı karşılamayacaklarmış. Ben böyle bir şey ne gördüm, ne duydum. Aracı yeni aldım, kaldı ki içinden çıkan yakıt belli. Tamamını Opet'ten doldurdum. Yasal haklarımı sonuna kadar kullanıp burnunuzdan getireceğime söz veriyorum.

Saliha Saliha 2.086 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Saliha21 Şubat

    Hiç anlayış gösteremeyeceğim. İstasyondan aldığınız Numune beni hiç ilgilendirmiyor, beni benim arabamdan çıkan yakıt ilgilendiriyor. Bir de gönderdiğiniz Numune raporunda utanmadan "numunenin alım metodu ve kabı uygun olmaması kaynaklı olabilir" yazmışsınız. Araba servisteydi, güya bağımsız denetimden, gelen arkadaşlar kaplarını getirip aldı numuneyi, biz mi aldık? Her şeyi geçtim tüm depoyu sizden doldurduk, 50 TL yakıt alsak hadi bir öncekinden kaynaklanmış olabilir diyeceğim. Onu da geçtim arabayı aldığım gün aldım yakıtı da. Böyle saçma bir firma görmedim. Sizi her yere şikayet edeceğim. Parasını pulunu geçtim, arabam daha fazla Zara görebilirdi. Üstlenmiyor olmanız çok çok garip.

  • Opet Temsilcisi21 Şubat

    Değerli Müşterimiz, Şikayetinize istinaden gerekli kontroller yapılarak istasyon numunesinin teknik yasal şartnameye uygun olduğu tespit edilmiştir. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla Opet Petrolcülük 4446738

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler