Opet Yıkamada Arabamın Ön Camı Darbe Alıp Çatladı

Yasin Yasin04 Eylül 18:05

Kayseri Esenyurt Opet Sompet şubesinde Peugeot 307 marka aracımı 4 Eylül 2020 Cuma günü saat 11.50 civarı yıkama makinesinde yıkamak istedim ve aracı makineye her zaman yaptığım gibi doğru şekilde park ettim. Aracımdan inince aracın çevresinde dolaşıp sorun olmadığını görüp yıkama makinesine para atarak yıkamayı başlattım. Yıkama boyunca aracın dışında yıkamanın bitmesini bekledim. Yıkama bitince de aracı silmek için gölgeye çekmek istedim ve araca binip gölgeye çektim. (çok kısa mesafe 5-10 metre var yok). Ve o an arabamın ön camında oluşmuş sol üst köşeden camın orta alt kısmına kadar oluşmuş olan çatlağı fark ettim. İnip baktığımda ise sol üst köşede fotoğraflarda görüldüğü gibi vuruk fark ettim. Görünüşe göre fırçanın metal kısımlarından gelen bir darbe neticesinde cam çatlamış. Olayın devamında benzinliğe girip kasiyerle konuştum ve beni yetkili birisiyle görüştürmesini istedim. Şube yetkilisi araca baktı fakat bunun makineden kaynaklanmamış olacağını iddia etti. Aracın istasyona girişi ve yıkanışı şubenin kamera kayıtlarında mevcuttur. Şube yetkilisi ile beraber kayıtları izledik lakin görüntülerden olayın net anlaşılmadığını iddia ederek herhangi bir sorumluluk almadı.

Opet'in ismini görüp güvenerek girdiğimiz bu istasyonda yaşanan olay tam bir hayal kırıklığı. Aracın istasyona girişi ve yıkanışı kamera kayıtlarında mevcutken sanki aracın camı zaten hasarlıymış da yıkamada olmamış gibi davranılması son derece üzücü ve Opet gibi bir marka için marka değerine zarar verici bir olay.

Olayın bir de şu tarafı var ki elimizdeki tek kanıt şubedeki kamera kayıtları ve kendi çektiğimiz fotoğraflar. Bu yıkama makinelerinden fiş, fatura verilmiyor! Büyük ihtimal bu yıkama makinelerinden Opet kendisini sorumlu tutmayacak ve suçu şubeye atacak lakin biz orada dev gibi yazan Opet yazısına güvenerek bu istasyonu kullandık.

Her yıkamada asılı duran şu sorumluluk kabul etmiyoruz yazısını da anlıyorum. Aracın aynasını, antenini, sonradan monte edilmiş spoiler ya da rüzgarlık tarzı şeyleri kırsa hasar verse anlayacağım. Lakin aracın ön camı hasar alıyor ya hu! Şube makinelerinin standarda uygun olduğunu iddia ediyor, sanki benim arabamın standart dışı bir parçası kırılmış gibi...

Olayı Opet Çağrı merkezine ilettik. Gereğinin yapılmasını Opet'in bir müşterisi olarak talep ediyorum.

empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

profile-icon Yasin 08 Eylül 12:00

Koskoca Opet kendi sebep olduğu 1000 TL yi bile geçmeyen masraftan kaçar olmuş. Yaptığınız savunma da hiç hoş değil. "Sizden önce ve sonra yıkayanlara neden bir şey olmadı da sizin aracınıza oldu? " Ne bileyim onu ben de size soruyorum zaten. Bu yaklaşımınızla daha çok müşteri kaybedersiniz. Olayın çözülmesinden umudum yoktu zaten de en azından bu platformda markaların gerçek yüzünü görüyoruz. Hata olur, yapılır, bunu anlarız ama yaptığınız hatanın arkasında durup telafi edin en azından. Emin olun tüm suçu müşteriye atmak size bir şey kazandırmayacak hatta uzun vadede kaybettirecek.

Opet Logo Opet 04 Eylül 18:06

Değerli Müşterimiz, Konu ilgili birimlerimize iletilmiş olup, gerekli takibi sağlanmaktadır. Sonuçlandığında tarafınıza bilgi verilecektir. Saygılarımızla Opet Petrolcülük 4446738

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Halil 10 Eylül 00:23  

    Aynı olay benim başıma da geldi Benim aracımın arka camını patlattı. Verilen cevaplar aynı Sizden önce de sonrada araç yıkadık sorun çıkmadı Zaten orada makinede zarar gören araçlardan sorumlu değiliz. Koskoca Opet istasyondan görüntü alıp izleyemedi

    Cevapları Gizle (1) arrow
    profile-icon Yasin 23 Eylül 12:27  

    Biz de arabamıza "bir yere çarparsam sorumluluk bende değil" yazısı asalım en iyisi. Ne güzel vallahi bir yazıyla her iş halloluyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler