26 Kasım 2018
#11203395

Opet Yakıt Güvencesi Garanti Yoksa Ödeme Yok!

2012 yılında sıfır almış olduğum dizfocu sonra trafiğe çıktığı andan itibaren sürekli Opet'ten yakıt aldım. Kayıtları mevcut. Araç 77.000 km de yolda kaldı ve Ford servisine çekildi. Ford servisinde enjektörlerin yakıt kaynaklı tıkalı olduğu ve değiştirilmesi gerektiği söylendi (enjektörler için temizleme vs. Yapılabileceği söylenmedi, farklı yollar olabileceği konusunda bilgilendirilmedim) başka çare olmadığından vede nasıl olsa yakıt kaynaklı olduğundan Opet ödeyecek düşüncesi ile yapılmasını söyledim. Sonrasında araçtan ve en son yakıt alınan istasyondan Opet Numune aldı. Sonuç mu? Her iki numunede pırıl pırıl. Ödeme işine gelince. Bana denilen “ aracınız garantili değil ödeme modeme yok. ” garanti gittikten sonra Opet'ten yakıt almanın hiçbir anlam ve önemi yokmuş.

Bülent Bülent 875 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Bülent28 Kasım 2018

    Yakıt teknik şartnameye uygun, bunu bende biliyorum, ancak 77.000 km dizel araç nasıl enjektör tıkar, Yakıt teknik şartnameye uygun olduğundan mı yoksa kendiliğimdenmi. Bu enjektör tıkanması neden olur, kaldı ki garantili olsaydı km kaç olursa olsun karşılanır dendi. Yazık ya daha 77.000 km. Kendinizi benim yerine koyun. Yakıt teknik şartnameye uygun Olmayan yerden mi almak lazım, 77.000 km olana kadar Opet ten alınan yakıt, sonuç bu.

  • Bülent28 Kasım 2018

    Cevabımız yayınlanıyor mu acaba, ona göre cevap yazacağım.

  • Opet Temsilcisi28 Kasım 2018

    Değerli Müşterimiz, Şikayetinize istinaden gerekli kontroller yapılarak istasyon numunesinin teknik yasal şartnameye uygun olduğu tespit edilmiştir. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla Opet Petrolcülük 4446738

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler