Opet 'te Otomatik Yıkamada Aracımın Arka Camını Patlattı

Halil Halil24 Ağustos 22:39

24 Ağustos 2020 günü saat 18.00 sularında Ford Courier marka aracımı yıkatmak üzere Adana Çukurova Belediyeevleri mah. Özal Bulvarı No:**  bulunan Opet bayisinde aracımı yıkamak üzere otomatik yıkama istasyonuna çektim. Araç çok kirli olduğu için önce köpüksüz yıkama yaptım. Sonra köpüklü cilalı yıkama için para attığımda cihaz çalışmadı. Bir elemandan yardım istedim. Cihaz resetlenip tekrar çalıştırıldı. Cihaz köpük atıp fırçalamaya başladığında tauay fırça tam yukarı kalkmadan arabamın arka camına çarptı. 

Araç sarsıldı ve arka cam patladı. Hemen görevliye seslendim , makine durduruldu. Mağaza müdürüne haber verildi. Mağaza müdürü yapacakları hiçbir şeyin olmadığını ve kaskonuz varsa yaptırın gibi lakayıt bir tavır içerisine girdi. Sorumlusu olmadığınız güvenilir olmayan araçları neden bünyenizde bulunduruyorsunuz?  

O cihaz Opet istasyonu dahilinde ise sizi duvara astığınız makinede olan hasarlardan müessesemiz sorumlu değildir yazısı sizi kurtaramaz. Opet bünyesinde bulundurduğu araçların güvenliğinden ve güvenilirliğinden sorumludur. Şikayetimin çözümlenmesi konusunda yetkilileri sorumlu olmaya davet ediyorum.

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi
 • 2Yorum

Cevaplar

profile-icon Halil 16 Eylül 17:19

24 Ağustos 2020 günü saat 18.00 sularında Ford Courier marka aracımı yıkatmak üzere Adana Çukurova Belediyeevleri mah. Ozal Bulvarı No:** bulunan Opet bayisinde aracımı yıkarken arka camın yıkama aracının nasıl kırdığının bilir kişi tarafından inceltilmesi amacıyla video kaydının istenmesini talep etmiştim. Bugün Opet müşteri temsilcisi beni arayıp Adana Saha müdürünüz istasyonda yıkama alanını gören kameranın olmadığını belirtmiş. Bize daha önce istasyon müdürü de orayı net gören kameralarının olmadığını ifade etmişti dedi. Ben sormuyorum; siz saha müdürünüze ve istasyon müdürünüze sorun bakalım ekteki resimdeki kameralar süs icabı mı koyulmuş. Görevini layıkıyla yerine getirmeyen saha ve istasyon müdürlerinizden şikayetçiyim.

profile-icon Halil 09 Eylül 19:03

Opet müşteri hizmetlerinden iki kez dönüldü. 1. Sinde istasyon müdürü ile görüşülmüş; istasyon müdürü demiş ki araç ya yanlış park edilmiştir ya da el fren çekilmemiştir. Olayın olduğu gün istasyon müdürü aracın doğru Park edildiğini ve el freninin çekili olduğunu biliyordu. Bende müşteri temsilcisine; öyle bir şüpheniz varsa istasyondan video görüntülerini isteyin dedim. İkinci kez aradıklarında yine ısrarla istasyon Müdürlüğü ile görüştüklerini olayın öncesinde ve sonrasında yüzlerce aracın yıkandığını makinede hiçbir sorun olmadığını söylemiş. En enteresan tarafı da zaten "Yıkama makinelerimiz de Oluşan hasardan sorumlu değiliz" şeklinde garip bir açıklama yapmış. Makinede bu ibarenin yazılı olduğu bir levha bulunur demiş. Böyle bir levha yazmak sizi sorumluluktan kurtarır mı? "Opet'e gider" yapıyorum; istasyonun içerisinde işletmeniz dahilinde ve ücret karşılığı yıkama yaptırdığımız makinelerden ve makinelerin güvenliğinden nasıl oluyor da sorumlu olmuyorsunuz? Ayrıca Bir istasyondan video isteyipte istemekten aciz misiniz? İstasyondan videoyu isteyin ve herhangi bir bilirkişiye izletin bakalım araç yanlış mı Park edilmiş doğru mu? Kurumsal bir firma olarak üzerinize düşeni yapacağınızı var sayar kolaylıklar dilerim.

Opet Logo Opet 24 Ağustos 22:40

Değerli Müşterimiz, Konu ilgili birimlerimize iletilmiş olup, gerekli takibi sağlanmaktadır. Sonuçlandığında tarafınıza bilgi verilecektir. Saygılarımızla Opet Petrolcülük 4446738

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Serdar 06 Eylül 17:59  

  Ben kişisel olarak seni desteklemiyorum benim de aracım var o tur yıkama yerlerine girmiyorum Çünkü orada yazıyor zaten zarar kabul edilmez diye hiç olmazsa bir yıkamacıya git paran nasip olsun herkes bedava derdine düşmüş olacağı bu

  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Halil 10 Eylül 00:17  

  Opet'te yıkamacıda bir ücret karşılığı aracı yıkıyor. Gittiğiniz yıkamacı iş yerinin duvarına "yıkadığımız araçlara verdiğimiz zarardan sorumlu değiliz" diye yazsa ve sizin aracınıza herhangi bir zarar verse iş yerine aynı tepkiyi verebilecek misiniz

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler