Opet Mobil Ödeme/Ödeme Alınamadı Tahsilat Yapınız!

Ozan Ozan11 ay önce

Gerek Opet gerekse sorun yaşadığım istasyonun hizmet ve destekleri için teşekkür ederim. Olayı özetlemek gerekirse; yanınızda banka kartınız var hesabınızda yakıt alabilecek kadar imkanınız var. Bunların yanında yoldasınız hem de hiç tanımadığınız yerdesiniz. Üstüne üstlük bir de acınız var (cenaze). İstasyona giriyorsunuz mobil ödeme ile yakıtınızı alıyorsunuz uygulamada ödemenin alındığını gösterip, banka kayıtlarında ödemenin geçmiş olduğunu görün ve tekrar yola çıkmak için aracınızı çalıştırmak istediğinizde bir ses duyarsınız, beyefendi ödeme yapmadınız. Ne olduğunu anlamak için markete gittiğinizde fişte gerçekten de "ödeme alınamadı tahsilat yapınız" ibaresini görürsünüz.

Sonrasında ödemenin yapılmış olduğunu ispatlayamazsınız. Saçma sapan bir müşteri temsilcisiyle görüşürsünüz size yanlış bilgi ve yönlendirme yapan. Bu arada istasyon hala ödeme bekliyor, ben ve yukarıdaki saydığım konular hala bekliyor. Akıllı istasyon sloganıyla yola çıkmanıza rağmen mesai gün ve saatlerinden sonra mobil ödemelerin gerçekleştiğini görebilecek bir ekip görevlendirmiyorsun. Sonra siz sağdan soldan arkadaşlarınızdan eşinizden dostunuzdan para istiyorsunuz istasyona ödeme yapabilmek adına, yani 2. kez ödeme. Duyduğum ve gördüğüm kadarıyla bir tek benim başıma gelmemiş. Evet bende fazla yatırdığım paramı iade aldım, diğer insanlarda aldı. Bu durum sorunu çözmüyor, insanların mağduriyetliğini çözmüyor, yaşamış olduğu tramvayı unutturmuyor. Şahsen ben yanımda 500 TL ya da hesabımda bu paralarla dolaşamıyorum.

Şimdi sizden bir ricam var. Vermiş olduğunuz hizmetin tüm kanallarına (banka, app., istasyon) 7/24 ulaşamıyorsanız bu hizmeti vermeyin. Veriyorsanız insanları mağdur etmeyin. Türkiye 'de bir ilk deyip arka tarafta Opet gibi kurumsal bir yapıya yakışmayan riskleri ve hususları müşterilerinize yansıtmayın. Detayları görsel olarak iletiyorum. Sizden mağduriyetlerin yaşanmaması adına bir hamle/yenilik/aksiyon beklemekteyim.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Opet Logo Opet 11 ay önce

Değerli Müşterimiz, Konu ile ilgili müşteri hizmetlerimiz tarafından aranılarak tarafınıza bilgi verilmiştir. Şikayetinizi bizimle paylaştığınız ve Opet'i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla Opet Petrolcülük 444 67 38

Opet Logo Opet 11 ay önce

Değerli Müşterimiz, Öncelikle şikayetinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Konu ilgili birimlerimize iletilmiş olup istasyonumuza gerekli uyarı ve denetlemeler yapılacaktır. Saygılarımızla Opet Petrolcülük 444 6738 444 OPET

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler