13 Ocak
#11443429

Opet Kişisel Veri İşleme Ve Kullanma Sorunu!

Opet kartımı 8 yıldır kullanıyorum. Yakıt fişlerinde son zamanlarda kartımdaki puanlarımı kullanabilmem için aktivasyon yapmam gerektiği yazıyordu. Bugün müşteri hizmetlerini aradım, e*** hanım aktivasyon telesekreter servisine aktardı. Kart numarasını girdikten sonra onay vermem gerektiğini söylemişti fakat bu onay kişisel verilerimin işlenmesi ve bana reklam bilgilendirmelerinin gönderilmesine dairdi bunu onaylamadığım için farklı bir tuş seçeneği bekledim fakat sistemde böyle bir seçenek yoktu.


Tekrar müşteri temsilcisine bağlandığımda bu sefer m**** bey diye bir temsilci çıktı karşıma durumu aktardığımda kişisel verilerimin işlenilmesini 3. kişilerle paylaşılabilmesi ve tarafıma reklamasyon bilgilendirilmelerinin yapılmasını onaylamam gerektiğini aksi takdirde aktivasyonun işleminin gerçekleşmeyeceğini ve bu onaydan sonra aktivasyonu gerçekleştirip tekrar kişisel verilerimin işlenilmesini 3. kişilerle paylaşılabilmesi ve tarafıma reklamasyon bilgilendirilmelerinin yapılmasını iptal edebileceğimi söyledi. Bunun düpedüz kanuna aykırı olduğu ve müşteriye seçenek sunulmadan kabul etmeye zorlandığını söylediğimde maalesef uygulamamız bu şekilde dedi.


Durumu şikayet edeceğimi ve soyadı veya sicil bilgisi istediğimde işte bu bilgileri paylaşamadıklarını koskoca Opet müşteri hizmetlerinde m*** adında sadece kendinin olduğunu söyledi. Ki böyle vasat bir müşteri temsilcisi zaten kalitesiz bir firmada olabilirdi. Müşterilerine çözüm sunamayıp haksızlığı kar bilecek ise kartımı ve tüm Opet tercihlerimi iptal edip yerli bir yakıt firması ile çalışmaya başlayacağım.

Mehmet Mehmet 594 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Mehmet14 Ocak

    Arayan müşteri temsilcisi de daha kanunun içeriğini bilmiyor papağan gibi aynı şeyleri tekrarlıyor. Konuyu hukuk departmanınıza iletmesi gerektiğini söylemiştim. Muhtemelen iletmedi bile bu şekilde konunun üstünü kapatmaya çalışıyorsunuz.

  • Opet Temsilcisi14 Ocak

    Değerli Müşterimiz, Konu ile ilgili müşteri hizmetlerimiz tarafından aranılarak tarafınıza bilgi verilmiştir. Şikayetinizi bizimle paylaştığınız ve Opet'i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla Opet Petrolcülük 444 67 38

Ziyaretçi Yorumları