sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Opet Dizel Aracıma, Hatalı Şekilde Benzin Doldurulması!

Mehmet Mehmet4 yıl önce

22.05.2015 tarihinde, Beylikdüzü, cumhuriyet Mahallesi, atatürk Bulvarı No.: 16 üzerinde bulunan, Opet bayisi akar petrol de, sabah 07:18 sırasında dizel aracıma, tamamen pompacının ve petrol istasyonunun hatası ile 25.35 litre benzin doldurulmuştur.

Devamında aracım, yaklaşık 35 - 40 kilometre kullanım sonrasında TEM otoyolunda, aniden kendi kendine durmuş ve bir daha tüm müdahalelere rağmen çalışmamıştır. Sonuç olarak aracım sigortam aracılığıyla çağırdığım çekici yardımı ile yetkili Toyota servisine tamir edilmek üzere çekilmiştir. Konu ile ilgili olarak ne Opet çağrı merkezi ve de görüştüğüm akar petrol hiçbir şekilde yardımcı olmamıştır.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Mehmet 4 yıl önce

Sayin İlgili, sikayetiniz ile ilgili yonlendirmeler saglanmistir. Sonuclandiginda tarafınıza ulaşılarak bilgi verilecektir Saygılarımızla Opet Petrolcülük 444 6738 444 Opet diyorsunuz ya, açıkçası evet aracım tamir edildiği söylendi. (hiçbir orijinal parça değişmeden, sadece temizlenerek) . Şu an aracı kullanıyorum, ciddi anlamda performans kaybı mevcut, hatalı yakıt doldurulmadan önceki ile kıyaslandığında. Bu durumdan çıkardığım sonuç; 1- Opet'ten uzak dur, müşteri ilişkileri sıfır. 2- Akar Petrol Opet Beylikdüzü, sakın ola yakıt alma. Yakıt dolduranlar tecrübeli değil. İşletmenin, hatalı yakıt doldurulması konusunda yaklaşımları ise yakıt dolduranlardan daha kötü.

profile-icon Mehmet 4 yıl önce

Evet ilk şikayetimi yapmamın üzerinden yaklaşık 1 ay geçti. Arabam yapıldı. Yani, parçaları değiştirmeden (revize ederek) arabamdaki sorunun giderildiğini söyledi yetkili Toyota Servisi. Neyse, esas gelmek istediğim nokta Opet ve onun bayisi olan Beylikdüzü akar petrol. Mağduriyetim sırasında her ikisi de gerçekten olaya (ki benim hatamdan kaynaklanan bir durum değil idi) gerçekten kayıtsız kaldılar. Opet olayın sorumulusu olarak Beylikdüzü akar PETROL'ü gösterdi, tamir süresince araç temini istemimi tamamen duymazdan geldi. Beylikdüzü akar petrol ise kendilerine 800 metre uzaklıktaki bir hastanede çalışan, her gün evi ile işi arasında total olarak 150 km. Yol yaptığımı söylememe rağmen, bir nezaket örneği gösterip araç kiralamadılar. Bunları belirtmemdeki neden, kurumsal olduğunu düşündüğümüz Opet'in ve onun bayisi olan Beylikdüzü akar PETROL'ün nezaket konularında daha hassas olmalarını sağlamaya çalışmamdandır. Saygılarımla. Dr. Mehmet Ümit ergenoğlu

profile-icon Mehmet 4 yıl önce

Bu gün az önce, Opet çağrı merkezinden aradılar. Kayıt altına alındığını söyledikleri görüşmemde açıkçası tatminkar bir sonuç alamadım. Aracımın serviste olduğunu ve araçsız hiçbir şey yapamadığımı ne Akar petrol'ün ne de Opet'in kiralık araç konusunda bir çözüm önerisi sunmadığını belirttim. Gerçekten bence burada ki en önemli sorun bu. Aracınız, serviste ve kimsenin umurunda değilsiniz. Kendi sigortam da bu konuda bir şey yapmıyor. Kayıtsız olmaması gereken Akar Petrol ve Opet'i ise anlamak mümkün değil.

Opet Logo Opet 4 yıl önce

Sayin İlgili , Sikayetiniz ile ilgili yonlendirmeler saglanmistir. Sonuclandiginda tarafınıza ulaşılarak bilgi verilecektir Saygılarımızla Opet Petrolcülük 444 6738 444 OPET

profile-icon Mehmet 4 yıl önce

Bu gün olayın üzerinden 24 saat geçti, halen ne petrol bayisinden bir geçmiş olsun veya özür dilerim ne de Opet'ten geri dönüş olmadı. Aracım serviste, petrol istasyonunun sigorta şirketinden gelecek eksperi bekliyor. Ben de arabasızım. Opet ve petrol istasyonu halen olayın sorumluluğunu almadı. Sanki, mazotlu araca benzini koyan benmişim. Hem Opet ve hem de petrol istasyonu ile ilgiili huki süreci başlatacağım.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler