Toplam çözüm sayısı
..
Opet ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Ali'nin şikayet sonucundan memnuniyeti

boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız 0

Opet Beni Aracıma Zarar Verdi

2.387görüntüleme
Ali
Ali 20 Ocak 21:24

05.01.2021 günü İzmir Ödemiş ilçesindeki Opet Uçaçelik (bayi no 446-76/01797) akaryakıt istasyonundan 35 *** 90 plaka sayılı 2015 model Renault ® Megane dizel aracım için 100 TL dizel yakıt aldım. Yakıt işlemi devam ederken görevliye ödememi nakit olarak yaptım. Dolum işlemi sonlandığında yakıtı veren tabanca aracımın deposunda takılı kaldı. Görevli arkadaş zorlaya zorlaya çıkarmaya çalıştı. Ne olduğunu sorduğumda bu yakıt tabancasını arızalı olduğunu sürekli. Aynı sorunu yaşadığını söyledi. Yardıma gelen istasyon görevlileri uzun ve kalın bir tornavida yardımıyla yakıt tabancasını aracımın deposundan çıkardılar fakat deponun giriş kısmında bulunan güvenlik kapağını bozdular.

Kapak artık kapanmıyor yarım açık kalmıştı yanıma gelen görevliler bundan bir şey olmaz dışta nasıl olsa bir tane daha kapak var o güvenlik için Renault 'un mühendislerinin yaptığı kapağın işlevinin olmadığını konusunda ikna etmeye çalışsalar da beni yakıt fişimi alarak istasyondan çıkıp Opet müşteri hizmetlerine şikayette bulundum. Kamera kayıtlarına bakmalarını istedim. Sonra yine bilindik ünlü bir markadan 50 TL daha dizel yakıt aldım. Belki güvenlik kapağı düzelir mi diye fakat düzelmedi beş gün bekledim arayan soran olmadı ne bayiden ne de müşteri hizmetlerinden kendi imkanlarımla cebimden para harcayarak aracımı yaptırdım çünkü aracım depoya girebilecek yabancı bir cisim toz ya da yağmur suyu gibi bana ilerde çok ciddi masraflar açabilirdi.

Yaklaşık olaydan on gün sonra arayan müşteri hizmetleri gerekli incelemeyi yaptıklarını benim haklı olduğumu ve özür niyetine size 200 TL Opet puan verelim dediler bu rakam yaptığım masraftan çok daha az bir rakamdı bende bu saatten sonra tekrar Opet'ten yakıt almak istemiyorum dedim para ödemesi yapalım dediler kabul dedim illa Yapı Kredi ®'ye ait kart istediler bende Ziraat ®, Akbank ®, Garanti Bonus ® var dedim kabul etmediler.

Arkadaşınıza ait kart varsa oda olur dediler onu da verdik sonra aradılar o kartın Paro ® özelliği yok dediler bana Paro puan olarak ödeme yapacaklarmış bende sanayideki ustaya tamirciye zaten Paro puan ödemesi yapmışım gibi. Bende sizden para falan istemiyorum dedim onca masraf ettim günüm sanayilerde geçti sonrada sizi bir dünya uğraştırsınlar bir daha asla Opet'ten yakıt almam. bulunduğum ilçede yetkili servis olsa orada yaptırıp fatura kestirecektim Tüketici Hakem Heyetine verecektim ya da avukata verecektim düşünemedim demek ki yakıtla alakalı daha ciddi bir arıza olsa Opet bizi yarı yolda bırakacakmış.

Opet Logo
Opet20 Ocak 21:25

Merhaba, Konu ilgili birimlerimize iletilmiştir. Saygılarımızla Opet Petrolcülük 4446738

Opet Logo
Opet3 hafta önce

Değerli Müşterimiz, Konu ile ilgili müşteri hizmetlerimiz tarafından aranılarak tarafınıza bilgi verilmiştir. Saygılarımızla Opet Petrolcülük 444 67 38

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler