23 Ekim 2019
#12839418

Opet Atışalanı Hava Pompası Sorunu

Uzun yola çıkacağım için 11.10.2019 günü akşam saatlerinde Esenler Atışalanı Caddesi üzerindeki Opet'te 34****06 plakalı aracımın lastiklerinin havasını kontrol edip eksik varsa ayarlamak istedim. Lastiklerin havasını kontrol ettiğimde bu istasyondaki cihaz dört lastiğinde basıncın eksik olduğunu gösterdi. Ben de sürücü kapısının iç kısmında yazan talimat uyarınca her bir lastiğin basıncını bu istasyondaki cihaz/pompa ile 36 birime tamamladım. Ertesi sabah da yine bu istasyondan yakıt alarak Mersin'e gitmek üzere ailemle yola çıktım. Ankara'ya yaklaştığımızda otoban çıkışına yaklaşık 1 km kala, hızım ortalama 110 km civarındayken bir anda arka sağ lastiğim büyük bir şiddetle gümledi.


Sesin ve sarsıntının etkisiyle arka koltuktaki eşim ve 1,5 yaşındaki bebeğimiz ağlayacak kadar büyük bir korku yaşadılar. Sağa çekip durduğumda lastiğin yarılarak parçalandığını ve arka sağ davlumbazın da parçalanıp çevreye savrulmuş olduğunu gördüm. Patlamanın etkisiyle yakıt kapağı da açılmıştı. 18 yıllık sürücülük tecrübem ve hayatımın belli bir kısmında şoförlük mesleğini yapmış olmam nedeniyle böyle bir patlamanın ancak yüksek basınç (lastiğe vurulan fazla hava) nedeniyle olabileceğini biliyorum. Yedek lastiği taktıktan sonra Ankara'daki ilk petrol istasyonuna girerek diğer lastiklerin havasını kontrol ettim ve her üç lastiğin de basıncının 55 olduğunu gördüm.


Bu olayla ilgili Opet müşteri hizmetlerini arayarak Atışalanı caddesindeki istasyonda bulunan hava pompasının arızalı olduğunu bildirmişsem de yapılan dönüşte adeta dalga geçer gibi ve alay eder gibi bizde sorun yok dediler. En azından hatalarını kabul edip özür dilemelerini beklerken yaptıkları kaba dönüşten sonra artık bir daha Opet'ten yakıt almayacağım.

Ali Ali 3.257 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları