Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Open English Hesabımdan İzinsiz Para Çekti

profile
04 Haziran
3.423

Open english'ten yıllık üyelik almıştım. Üyelik bitmesine rağmen aylık otomatik üyelik yaparak kartımdan habersizce para çekmeye devam ettiler. Üyelik bitmeden önce aradıklarında, tekrarlanmamasını ve otomatik yenilemeyi kapattığım halde aylık ödeme aldılar. Hesabımdan para çekildiğini fark edip aradım. Onayım olmadan para çektiklerini ve iade etmelerini talep ettim. İade edemediklerini söylediler. Tüketici olarak onayımla aldığım ürün/hizmeti bile iptal hakkımız varken habersizce para çekip, aradığınızda iade etmemeleri firmanın tamamen kötü niyetli olduğunu göstermektedir. Aradığınızda muhatap yok ve parayı iade etmemek için daha önce kiminle konuştunuz, adı neydi, hangi gün hangi saatti gibi alakasız sorular sorarak zaman kazanmaya ve konuyu geçiştirmeye çalışıyorlar. Kesinlikle iade yapmayacaklarmış. İzinsiz çektikleri para ile ilgili chargeback itirazında bulundum ve tüm banka kartlarımı iptal etmek zorunda kaldım. Amaçları sadece para almak olan bir firma. Eğitim kurumu kesinlikle değiller.

profile
1 Destek
Open English Logo
07 Haziran 18:00
Fatih
19 Haziran 18:09

Danışmanınızla görüştüğümüzde iptal edilmesini söyledim ve iptal ettiğini teyit etti. Görüşme kayıtlarında bunu görebilirsiniz. Bir yıllık üyelik aldıktan sonra onaylamıyorum ve izin almadan otomatik olarak aylık üyelik ücreti çekmeye çalışıyorsunuz. İstemeyen birine izinsiz para çekerek satış yapmak ne kadar ahlaki? Tek amacınız para almak olan, hizmet, müşteri memnuniyeti, ticari ahlak gibi kavramların umursanmadığı bir işletmeden, buradaki bir şikayet üzerine doğru bir cevap ya da çözüm üretmesini beklemiyordum zaten. Buradaki amacım, firmanızı ve politikalarınızı herkesin bilmesini sağlayarak tüketicilerde bir bilinç oluşturmaktır. Not: 3D doğrulaması yapılmadan izinsiz tahsil edilen paralar, müşteri itirazında anında iade olunur. Gerekli hukuki ve banka nezdinde firmanız adına işlemler ve başvurular yapılmıştır.

Benzer Şikayetler

Open English Tarafından Aranmak İstemiyorum. Ön Bilgi Formum Silinsin.

profile
4 hafta önce
1.594

Open English hakkında bilgi almak için form doldurdum. Neredeyse her gün arıyorlar beni. Aşırı derecede Rahatsız olmaya başladım. Hatta engellememe rağmen ısrarla aramaya devam ediyorlar. Bir daha open english tarafından aranmak istemiyorum. Sistemde kayıtlı bilgilerimin silinmesini, gereğinin yapıl...

5
Çözüldü

Open English Online İngilizce Kursunda Dondurma Hakkı Olmaması

profile
27 Temmuz
451
"Open English'den şikayetim sonrasında Burak bey hemen aradı. Konuyla ilgili olan sorun çözümü için yaklaşımı gayet çözüm ve memnuniyet sağlamak niyetliydi. Dondurma işlemi için kayıp zaman tam olarak karşılanmadı fakat geçici olarak ortak bir çözüm sağlandı. Kendisine teşekkür ediyorum."
open-english-online-ingilizce-kursunda-dondurma-hakki-olmamasi-1.pdf
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Open English Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 22 sa 34 dk
Benzer Şikayet Yaz