19 Temmuz 2018
Yorum Yap
#10679925

Opel Insignia Kronik Soyulma Sorunu!

Ne yazık ki Opel Insignia araç aldım. 2016 model aracımın herkeste olduğu gibi direksiyon simidinin üst kısmında ve vites topuzunda aşınmalar oldu. 2 yıl bile dolmadan oluşan bu sinir bozucu aşınma için Ankara Reis Opel'e gittim. Opel Türkiye'nin direksiyon ve vites topuzu aşınmaları için 15000 km ya da 1 yıl garanti verdiğini söylediler. Yaptığınız kanuna aykırı, buna nasıl karar verebilirsiniz? Hepsini geçtim neden böyle bir karar alma gereği duydunuz? Demek ki sorunun kronik olduğunu hazmedemiyorsunuz. Aracı görmeye bile tenezzül etmeden savuşturuyorsunuz. Bakıp kullanıcı hatası bile diyemiyorsunuz. Reis mekanik servisi bir de bana "Tüketici Hakları'na gidip hakkınızı arayabilirsiniz, burası Opel ne bekliyorsunuz" diye cevap veriyor. Bir direksiyon simidi kar ettin Opel.

Bayram Bayram 2.802 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Bayram29 Temmuz 2018

    Türkiye'de hukuki süreçlerin ne kadar uzun ve bezdirici olduğunu bildikleri için rahat davranıyorlar. Zaten uğraşsan, peşine düşsen, direksiyon simidini değiştirseler ne olacak ki? 3 ay sonra gene soyulacak. En iyisi aracı satıp kurtulmak, yoksa 1 sene sonraya kalmadan araba zaten kendi kendine parçalanacak. 20 yaşında arabaların direksiyonu ilk günkü gibi duruyor, ben böyle kalitesiz malzeme, marka görmedim.

  • Bayram23 Temmuz 2018

    Benimle aynı sorunu yaşayan yüzlerce insan var. Opel malının arkasında durmuyor. Opel Türkiye keyfi olarak aracı garanti kapsamında incelemiyor. Boşuna garantisi var diye servise güvenmeyin. Aracım garantiden çıkacak diye servislerine binlerce lira dökmeyin. 60.000 bakımı için 2500 TL para istiyorlar utanmadan.

  • Bayram19 Temmuz 2018

    Burada direksiyon ile ilgili yüzlerce mesaj var, Opel birine bile cevap yazamıyor. Yazıklar olsun.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler