Opel Eksantrik Mili Arızası Garanti Kapsamına Alınmadı!

Mehmet Mehmet11 Mart 20:56

2017 model (2018 trafiğe çıkışlı) Astra Sedan 1.6 Edition Plus model aracımı (aynı zamanda yetkili serviste garanti kapsamında Landirenzo marka LPG takılı) geçtiğimiz şubat ayında 45000 km bakımı için Opal Ankara yetkili Opel servisine götürdüm. Aynı gün motor arıza uyarı lambası da yandığı için arızayla ilgilenmelerini de belirttim. Bakımı yapıldı. Motor arıza uyarısının krank keçesinden yağ kaçağı ve eksantrik mili arızası nedeniyle olduğu söylenerek, yağ kaçağı arızası garanti kapsamında onarıldı. Eksantrik mili arızasının garanti kapsamında olup olmayacağını, Opel merkeziyle yapacakları görüşme neticesinde öğreneceklerini ve bana dönüş yapacaklarını bildirdiler. 

Arabamı bana teslim ettikten bir müddet sonra tekrar arıza uyarısı yanınca yetkili servis (Opal) ile irtibata geçtim ancak bana arızanın garanti kapsamında onarılmayacağını, Opel Türkiye merkezinin olumsuz dönüş yaptığını belirttiler. Opel Türkiye ile irtibata geçtim ve talebimin değerlendirileceği belirtildi fakat tekrar olumsuz geri dönüş yapıldı. Ücreti mukabilinde yaptırmam gerektiği söylendi. Bu kararınızın akıl ve bilim ile açıklanacak bir gerekçesi var mıdır diye sual ettiğimde; yok efendim gerekçesi, bizde böyle karar veriliyor denildi. 

Kısaca yaptığım bir araştırmayla aynı model araç ve aynı arızayla alakalı onlarca şikayet okudum ve insanların mağdur edildiğini, kimi arızalarda ise yardımcı olunarak garanti kapsamında değişim yapıldığını okudum, gördüm. Kronik sorun olduğuna kanaat getirdim. Buradan Opel Türkiye’ yi profesyonel davranmaya davet ediyorum. Eğer yardımcı olmayacaklarsa da eksantrik mili arızasının nasıl kullanıcı kaynaklı bir arıza olduğunu izah edecek rapor istiyorum ki müşteriler gerizekalı yerine konulmasın. Sözlerimi sonlandırırken, tüketici hakem heyetinden başlayarak bütün yasal haklarımı da kullanacağımı ve bütün çevremi Opel'den uzak tutmak adına elimden geleni de yapacağımı belirtmek istiyorum!  

Cevaplar

profile-icon Mehmet 12 Mart 20:10

Bir de göstermiş olduğum ilgiye teşekkür mesajı yazıyorsunuz. Aaah ah! Ellerim kırılsaydı da Opel almasaydım. Bugün tekrar arayıp bana ''sikayetvar.com a da yazmışsınız ama bizim cevabımız belli, garanti kapsamına almıyoruz maalesef '' diye dönüş yaptılar. Rezalet! Başka bir şeyle izah edemiyorum. Nasıl yapmazsınız yahu garanti kapsamında, kafayı mı yedirteceksiniz bana. Sinirden hasta ettiniz beni. Görmüyor musunuz kardeşim benimle aynı arızayı yaşayan onlarca müşteri var. Niye kabul etmiyorsunuz kabahatinizi? Niye sesimi duyuramıyorum yahu? Neden Türkiye'de insanlar bu kadar mağdur oluyor? Niye yahu! Bana biri açıklama yapsın, yardımcı olsun. Yeter! Bıktım artık, yoruldum. Yeter!

Opel Logo Opel 12 Mart 08:59

Sayın Mehmet Sabri Ç. ;  Öncelikle Opel araçlarımıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz talep tarafımıza ulaşmış olup konuyla ilgili olarak müşteri temsilcimiz tarafından size dönüş sağlanacaktır. Herhangi bir sorunuz olması durumunda bizlere 0850 399 6735 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla, Opel Türkiye Müşteri İlişkileri Departmanı 

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Deniz 09 Nisan 10:59  

  Mehmet Bey; Bende şikayette bulunacağım ve okuduğum kadarıyla yazacaklarımın aynısını yazmışsınız. Model aynı, trafiğe çıkış tarihi aynı, 45.000 bakımı aynı, arıza aynı, süreç aynı, Opel'in kurduğu diyalog aynı v. S

  • 2Yorum
  Cevapları Gizle (2) arrow
  profile-icon Mehmet 10 Nisan 03:22  

  Gariban nasıl anlatıyor acaba derdini diyorsun. Yakin zamana kadar bu ülkede insanlar kimliklerini kaybettikleri için üzerlerine kurulan şirketler ve çıkarılan borçlar nedeniyle hapis yattılar. Hülasa bu ülkede en kolay şey mağdur olmak.

  profile-icon Mehmet 10 Nisan 03:17  

  Bu süreçte sinirleriniz oldukça yıpranıyor tabi. Diyorsun ki kendi kendine Türkiye'de hatri sayılır bir sosyokültürel seviye ve itibara sahip bir konumdasin ama yine de mağdur oluyorsun. İste o zaman anlıyorsun memlekette gariban neler çekiyor

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler