17 Eylül
#12621561

Opel Boya Kalkması Ve Paslanmalar

Opel aracımın kapısında boya kalkması ve paslanmalar olduğunu gözlemledim. Rutin bakımı için yetkili servise götürdüğümde bu durumu gösterdim. Servis müdürü ve aracı teslim alan teknik bir personel ile birlikte gözlemledik. Kapının sökülüp sorunlu yerlerde ki küflerin zımpara ile kaldırılarak boyanması gerektiğini, fitil gibi bir şeyin değişmesi gerektiğini bunun kurumasının uzun süreceğini 2-3 güne teslim edeceklerini söylediler. Boyaya tırnağınızı takınca dökülüyor ki altında komple paslanma var. Arabamın kapısı bildiğiniz çürük ve gün geçtikçe çürüyor. (Aldığımdan bu yana servise götürüyorum ve aracımın bakımlarını aksatmadan yapan birisiyim.)


Bunu garanti birimine fotoğraf çekip rapor edelim dediler. Uzun bir süre bekledim. 3-4 sefer aradım. Sonra servis müdürü beni arayarak cevaplarının olumsuz olduğunu istersem para karşılığı bunu yapabileceklerini söyledi. Boya sorunu olduğunu ve garantiden yapılması gerektiğini söyledim ama yapacak bir şeyinin olmadığını söyledi. Bende Opel Türkiye'yi arayıp ve sorunumu ilettim. Ertesi gün arayıp cevabın dış etkene bağlı olduğunu belirttiler. İkna olmadığımı dış etken derken ne demek istediklerini sordum. Teknik olarak açıklama yapamayacaklarını söylediler. Aracımın 10 yıl paslanmazlık garantisi var ki benim aracım zaten modelli. Güya teknik ekip incelemiş. Kimse incelemedi ki dedim. Serviste ayak üstü bakıp resim çektik.


İnceleme oymuş. Yasal yoldan hakkımı arayacağımı ve bu yüzden ret cevaplarını yazılı olarak göndermelerini talep ettim. Yazılı bir dönüş yapamayacaklarını söylediler. Tek alabildiğim şey şikayetimin dosya numarası. İşim yok zaten yasal yoldan uğraşacağım baksın bilirkişi boyasınlar tekrardan. Bu arada müşteri hizmetleri rezalet ötesi, olmasa daha iyi.

Anıl Anıl 3.833 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Opel Temsilcisi17 Eylül

    Sayın  Anıl S. ;  Öncelikle Opel araçlarımıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz talep tarafımıza ulaşmış olup konuyla ilgili olarak müşteri temsilcimiz tarafından size dönüş sağlanacaktır. Herhangi bir sorunuz olması durumunda bizlere 0850 399 6735 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla, Opel Türkiye Müşteri İlişkileri Departmanı

Ziyaretçi Yorumları