14 Ocak
#13447922

Opel Değer Yetkili Bayi Servis Sorunu

07.12.2019 tarihinde İstanbul Maltepe ilçesinde 60 rf *** plakalı Opel Astra marka aracımla seyir halindeyken M** e*** yönetimindeki 10 ka *** plakalı araçla maddi hasarlı kaza yaptım. Kazada %100 kusurlu olarak 10 ka plakalı araç sürücüsü belirlenmiştir.


Kaza yapılan yer Opel Değer Maltepe yetkili servisinin yakınında olduğu ve aracımın bakımlarını garanti uzatımını yaptırmış olduğum Opel Değer yetkili servisinin müşterileri olmamdan dolayı güvendim ve aracımı tespitlerinin yapılarak tamir etmeleri için bıraktım.


Yetkili serviste Hasar danışmanı B** ö** kaza sonrası tutanak tutulması konusunda yardımlarını gördüğüm halde Axa Sigorta'nın aracımla ilgili yedek parça listesini gördükten sonra ve otomatik şanzıman olan arabamın şanzımanının hasar aldığı çatlak olduğu söylenmesine ve değişimini istediğim halde yedek parça listesinde görünmemekle beraber 47 281 TL hasar için yedek parça görünmekteydi. Bana şanzımanın sigorta firmasına indirim yapıldığını ve 21 000 TL olduğu beyan edilmiştir. Aracımın pert olabilmesi için 48 000 TL'yi geçen bir hasar kaydı olması gerektiği serviste hasar danışmanı B** ö*** tarafından söylenmiştir. Toplamda 68 281 TL hasar kaydıyla aracımın perte ayrılıp sigortayla olan pazarlık gücümün kaybetmeme sebep olup günlerce uykusuz kalmama aile huzurumun bozulmasına sebep olmuşlardır.


Ayrıca ek te ekran resimlerini aldığım 47 281 TL görünen yedek parça listesinin toplam tutarı aracımın perte ayrılmasına müteakip aynı liste 25 293 TL'ye aynı yedek parça listesiyle düşük görülmesi çok manidar olup servisinizin biz müşterilerini kandırdığını düşünmekteyim.


Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve Türk Silahlı Kuvvetleri personeli olarak Opel firmasına olan güvenimin kalmamasına sebep olmuşmasına bir daha Opel marka araç ne şahsıma ne tanıdıklarıma tavsiye etmeyecek konuma getirmişlerdir. Servisinizin eksperlerle iş birliği yaparak müşterilerini zarara uğratmaktadır. Beni bu duruma firmanızla ilgili bu duygulara ve kandırıldığım düşüncesine sebep olan Opel Değer servisinin yetkililerinden hasar danışmanından şikayetçiyim.

Ahmet Ahmet 810 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler