11 Ağustos 2016

ATM Opel Servisinin Fahiş Parça Ve Servis Fiyatları

2013 model Opel Corsa aracımı 150.000 km bakımı için ATM servisine bıraktım. 1300 TL'lik fatura çıkarttılar. Servisten çıktıktan 90 km sonra eksantrik zinciri koparak yolda kaldım. Çekici ile aracı ATM servise gönderdim. Servis sırasında en arkaya bırakarak yaptıkları kontrolde sadece eksantrik zincir takımının 1200 TL olduğunu söyleyerek 2800 TL maliyet çıkarttılar.


150.000 km bakımında zinciri değiştirmeleri gerektiği halde değiştirmedikleri gibi bu masraftan kendilerinin sorumlu olduğunu bildirmeme rağmen hiçbir anlaşma yaklaşımı göstermediler. Birkaç gün sonra masrafa 1100 TL daha eklediler. Servis müdürü ile görüşme taleplerimi kabul etmedi. Ben de araca o ana kadar takılmış bulunan tüm parçaları sökülmesini ve servise bıraktığım hale getirilmesini talep ettim. Bunun için de 500 TL işçilik talep ettiler.

Cengiz 1.544 Okunma

Cevaplar

  • Cengiz12 Ağustos 2016

    Sayın Serkan Gülle, öncelikle şikayetimi arabayı teslim almadan önce 21 Temmuz tarihinde yaptığımı belirtmek isterim. Bu konuda aslında benim değil de sizin hakikat dışı beyanda bulunarak etik davranmadığınız ortadadır. İzmir merkezinize de durumu sorarsanız oraya da hangi tarihte şikayet bidirimi yaptığımı tespit edebilirisiniz. 150.000 km bakımına bırakılmış arabanın servisten çıktıktan hemen sonra ekzantirik zincirinin kopması sadece bakım eksikliği ve zamanı gelmiş parçaların değiştirilmemesi ile izah edilebilir. Bu da servisinizin bu konuda üstüne düşeni layıkıyla yapmadığının açık göstergesidir.

  • Opel ATM - İstanbul Temsilcisi12 Ağustos 2016

    Sayın Cengiz ERGÜRSEL, Aracınızın mevcut durumdaki arızası yapılan bakım ile herhangi bir bağlantı içerisinde olmadığını öncelikle bildirmek isterim. Tarafınızla da yaptığımız konuşma sonrası mutabakatta Üretici firmanın belirlediği fiyatlar ve iskontolar dışında biz yetkili servislerin müdahale etme olasılığı bulunmamaktadır. Mevcut arızaya ilişkin olarak ta değişmesi gereken minimize edilmiş yedek parçaların onayı tarafınızca uygun görülmediği için onarım yapılamamış ve şahsınızın inisiyatifi doğrultusunda servisimizden alınmıştır. Takdir edersiniz ki tespit yaptığımız bir arızanın da bir işçilik fiyatı bulunmaktadır ki bu bedel size aracı tarafımıza ilk getirdiğinizde sözlü olarak deklere edilmiştir. Ayrıca aracınızı servisimizden 22.Temmuz tarihinde teslim aldıktan yaklaşık 3 hafta sonra bu şikayeti bildirmeniz çokta etik olmadığı kanaatindeyiz. Tarafınızla tüm şartlar sözlü olarak görüşülmüş ve mutabakat sonucunda onarım istemediğiniz için işlem yapılmadığını tekrar bildirmek isteriz. Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz. Serkan GÜLLE

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön