18 Nisan 2014

Opel Aracımın Yağ Sızıntısı Sorunu Var.

Defalarca yazdım hala devam eden sıkıntımı Opel classic 2013 hp aracım şuan 8,5 aylık bir araç 14 bin'e geldi ve 8 binde fark ettiğim yağ sızıntısı 3 kez conta 1 kez karbiratör kapağı değişiminden sonra bile hala daha yağ problemiyle uğraşıyorum. 1 sene içerisinde 3 kez işlem görmüş garantili bir araç.

Ben hem yardım istiyorum okuyanlardan hemde uyarıyorum kesinlikle susmasınlar Opel markası yağ problemi üretildiği ülke olan Almanya'da bile yağ problemiyle bilinilen bir araçmış aldıktan sonra öğrendim. Ben aracı değiştirmek istiyorum. Garanti Belgesi uygulama esaslarına dair yönetmeliğin 14. maddesinde geçtiği gibi araç iadesini istiyorum.

Kadir 1.628 Okunma

Cevaplar

  • Kadir 18 Nisan 2014

    Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmeliğin 14. maddesinde tüketicinin onarım hakkını kullanılmasına rağmen malın tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, belirlenen garanti süresi içerisinde kalmak kaydıyla bir yıl içerisinde aynı arızanın ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla meydana gelmesi veya belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızaların toplamının 6'dan fazla olması + unsurlarının yanı sıra bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması durumunda tüketicinin malın ücretsiz değiştirilmesini talep edebileceği öngörülmüştür. KANUN TÜKETİÇİDEN YANADIR UNUTMAYIN..

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön