02 Ocak 2015

Opel Aracımın Şarj Dinamosu Arızalı.

Opel Astra classic 2012 model dizel aracım yolda seyir halinde iken aniden durdu. Aracımı Reis Opel Ankara bayisine çektirdim. İncelemelerde aracın şarj dinamosunun bozulduğu ve akünün
bitmesinden dolayı aracın durduğunu belirttiler. Yetkililere arızanın kullanıcı kaynaklı olup olmadığını sorduğumda kullanıcıdan kaynaklanmadığını bu tür arızaların olduğunu söylediler.

3 yaşını yeni dolduran bir arabada böyle bir arızanın normal olmadığını düşünüyorum. Arızalanan parçanın Fabrika çıkışı kaynaklı mı yoksa kullanıcı kaynaklı mı olduğunun belirlenmesini istiyorum. Eğer Fabrika çıkışlı ise tamir masraflarımın karşılanmasını talep ediyorum.

Emrah 6.275 Okunma

Cevaplar

  • Emrah 30 Aralık 2014

    Bu arıza ile ilgili olarak Opel ana merkezine mail attım. Fakat aracın garanti süresinin bittiğini belirterek yardımcı olamayacaklarını belirttiler. Aracın 3. senesi yeni dolar dolmaz bozulan şarj dinamosu kullanıcı dolayısıyla bozulamayacağı ve periyodik bakımlarda değişen bir parça olmaması sebebiyle masrafların Opel tarafından karşılanması gerektiğini düşünüyorum. Bu aşamada neler yapabilirim?

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön