26 Ocak 2015

Opel Aracımın Partikül Filtresi Arızalı.

16 Ekim 2014 tarihinde aldığım Opel Astra aracım 3 ayda 12 kere partikül filtresi arızası vermiş olup 7'sinde serviste temizlenip 5 kere ise servis tarafından bana iletilen bilgiler doğrultusunda kendim temizledim 6 kere gürses Opel'de temizletmeme rağmen servis 2'sine kayıt açmış diğer 4'ünde kayıt dışı işlem uygulanmış.

1 defada odak Bayrampaşa'da temizlendi. Aracım 4200 km'de ortalama 300-350 km yol gidince doluyor bu nasıl bir saçma sistem 10 günde bir mecbur muyum servise gitmeye yada keyfe keder 30 dk yüksek devirde trafiksiz yolda 100 km hızın altına düşmeden partikül filtresi temizlemeye birde filtre sürekli dolduğu için şehir içi 100 km mesafede 11 litre yakıt tüketiyor.

Volkan 3.070 Okunma

Cevaplar

  • Volkan 14 Şubat 2015

    Sheel den istediğim analiz sonuçları temiz çıktı yani kalitesiz yakıt kullandığımı söyleyen opelin bu tezide çürümüş oldu bu arada aracı kullandıkça yakıt deposundan aşırı derecede gürültülü çalkalanma sesi geliyor ve yağmurlu havalarda ön farlar su aldığı için buğu yapıyor paranla rezil olma geyiği bu olsa gerek.

  • Volkan 30 Ocak 2015

    Şikayetimle ilgili olarak Opel Türkiye'ye noter yoluyla aracın ayıplı olduğu gerekçesiyle para iadesinin yapılmasını istediğim bir ihtar yolladım ve Opel den gelen cevap şu kalitesiz yakıt kullanımı ve kullanıcı hatası oldu. Bunun üzerine devamlı yakıt aldığım Shell gittim bana 444 1 504 aramamı söylediler 1 saat sonra analiz için arkadaşlar geldi araçtan ve istasyondan numune aldılar analize gitti 10 gün içinde sonuçların elimde olacağını söylediler. Analiz sonuçları temiz çıkması durumunda tüketici mahkemesine baş vuracağım. İşi gücü bıraktım Opel le analizle uğraşıyorum aynı zamanda bu benim 4 üncü Opel astra'm bundan öncekileri başkası kullanmış gibi kullanıcı hatası diyorlar. Arkadaş belli ki 1.6 CDTİ işini becerememişler bir daha Opel miasla almayı düşünenler varsa 100 kere daha düşünsünler.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön