06 Mayıs 2014

Opel Aracım Bakımdan Geldikten Sonra Arızalandı.

Muafiyetli Opel Corsa 1.4 2013 aracımı 28.09.2013'te teslim aldım.İlk bakımı gelmeden araç şanzımanı arıza yaptı. Sözlü danıştım,ilk bakımda inceleyelim oldu. 3.000 km bakımına gitmeden arıza tekrarladı. Servise gittik.

1.'de Şanzıman sensörü .
2.'de Şanzıman beyni değişti. Bundan sonra araçta performans sıkıntıları,ötme ve sarsılmalar oldu. Araç Nisan'da tekrar arıza yaptı.
3.'de Şanzıman komple değişecek dediler.

Hakkım olan araç değişimine gidilmesini talep ettim, kabul edilmedi. İhtar çektim bu seferde onlar beni tazminat davası açmakla tehdit ettiler. Muafiyetli ve 2 ufak kızımla, daha 6-7 aylık aracımla çekicilerle uğraşmak zorunda mıyım? Koskoca Opel hakkımı vermeyip 1 araç hesabına gidiyor.

Sibel 3.500 Okunma

Cevaplar

  • Sibel 12 Mayıs 2014

    Opel ihtarıma cevap vermiş. cevapta aynen şöyle yazıyor "Muhattabın yazılı onayı ile" şanzıman değişikliğine gidilmiş. Böyle bir yazılı beyanda bulunmadığım gibi ben aracımı servise pazar günü çekici ile götürüp bıraktım. Servis kapalıydı. Eğer teslim kağıdına atılan imzadan bahsediyorlarsa benden okuyanlara, özellikle de Opel sahibi olanlara tavsiye. Opel'de imza atarken dikkatli olun. Diğer bir konuysa şu ki eğer bu imza herşeyi kabul ettiğimi beyan ediyorsa da neden Opel tarafından defalarca aranarak "şanzıman değişimini onaylıyor musunuz" dendi? Onaylamıyorum dedim. Bu nasıl bir müşteri memnuniyeti? Tüketici yasaları 4077.madde gereği her defasında değişim talebinde bulundum ve bulunmaya devam edeceğim.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön