14 Haziran 2013

Onur Hava Yolları Uçak Bilet İadesi ve Personel Tutumu!

13. 06. 2013 tarihli Şanlıurfa 21:40 uçağı için internet üzerinden bilet aldım. Bagajım olmadığı için uçuş saatinden 20-25 dk önce check-in yaptırmak istediğimde, personel kapıların kapandığını söyleyerek yerinden kalkıp gitmeye kalkıştı. Durumu izah etsek de ilgisiz tavrıyla yapabilecekleri bir şey olmadığını söyledi. Onur Air ofisine gidip bilet iptalini istediğimizde bile ortada büyük bir marifet varmış gibi 9 tane Urfa yolcusunun uçağı kaçırdıklarını ve bilet iadesi olmadığını söylediler.

Personelin tavrı tamamen insanlık dışıydı, müşteri hizmetleri her zamanki gibi telefonlara cevap vermedi. Para iadesiyle ilgili açıklama yapmak zorunda bu şirket bana.

Tuğçe 137 Okunma

Cevaplar

 • Tuğçe27 Haziran 2013

  Asla tercih edec eğim bir firma değil.... Bİr daha Onur Air mi asla

 • Tuğçe26 Haziran 2013

  Geri dönüşünüz belirtmiş olduğum e-posta adresime maddeler halinde sırlanmış klişe cevaplar olmuştur. Uçuşu gerçekleştirilemeyen yolcunun bilet ücretinin belirli bir tutarda kesinti yapılarak iade edilmesi gerekmektedir. 9 kişinin uçağı kaçırmasından ve biletin iade edilmemesinden bahsediyorum ben, ayrıca personellerinin tutumundan da bahsediyorum. Onunla ilgili de henüz cevap alabilmiş değilim. Müşteri ilişkileri departmanınız şikayetlerle ilgilenmiyor, durum çok açık ve bu sebepsiz zenginleşmedir.

 • Tuğçe17 Haziran 2013

  Almış olduğum cevap; 'İlgili uçuş için Check-in sistemi kapandıktan sonra kontuara geldiğiniz tespit edilmiştir.' olmuştur. Nasıl tespit ediliyor onu çok merak ediyorum. Malum personelleriniz yüzümüze bakmaya bile tenezzül etmezken, kontuara hangi saatte geldiğimizi nasıl tespit etmişler? 9 tane yolcunun uçağa alınmaması, firmanın sorumsuzluğudur ve ben uçuşu gerçekleştiremediğim için bilet aidesini istiyorum. Klasikleşmiş maddeler halindeki cevaplarınız beni tatmin etmiyor ve etmeyecektir.

 • Onur Air Temsilcisi14 Haziran 2013

  Değerli yolcumuzun mesajı 280015 bildirim numarasıyla incelemeye alınmış ve Müşteri İlişkileri Uzmanlarımız tarafından yolcumuza geri dönüş yapılmıştır. Yolcularımızın her türlü talep ve şikayetleriyle ilgili Müşteri İlişkileri Departmanımıza [email protected] adresimizden veya 0850 210 66 66 numaralı telefonumuzdan ulaşabileceklerini belirtmek isteriz. Saygılarımızla. Onur Air Müşteri İlişkileri Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön