Onur Hava Yolları Uçak Bilet İadesi ve Personel Tutumu!

Tuğçe K. |

13. 06. 2013 tarihli Şanlıurfa 21:40 uçağı için internet üzerinden bilet aldım. Bagajım olmadığı için uçuş saatinden 20-25 dk önce check-in yaptırmak istediğimde, personel kapıların kapandığını söyleyerek yerinden kalkıp gitmeye kalkıştı. Durumu izah etsek de ilgisiz tavrıyla yapabilecekleri bir şey olmadığını söyledi. Onur Air ofisine gidip bilet iptalini istediğimizde bile ortada büyük bir marifet varmış gibi 9 tane Urfa yolcusunun uçağı kaçırdıklarını ve bilet iadesi olmadığını söylediler.

Personelin tavrı tamamen insanlık dışıydı, müşteri hizmetleri her zamanki gibi telefonlara cevap vermedi. Para iadesiyle ilgili açıklama yapmak zorunda bu şirket bana.

Etiketler :

Değişim / İptal Ücret İade Çağrı Merkezi Personel Davranışı

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Tuğçe K.
  27 Haziran
  10:31

  Asla tercih edec eğim bir firma değil.... Bİr daha Onur Air mi asla

 • Tuğçe K.
  26 Haziran
  17:13

  Geri dönüşünüz belirtmiş olduğum e-posta adresime maddeler halinde sırlanmış klişe cevaplar olmuştur. Uçuşu gerçekleştirilemeyen yolcunun bilet ücretinin belirli bir tutarda kesinti yapılarak iade edilmesi gerekmektedir. 9 kişinin uçağı kaçırmasından ve biletin iade edilmemesinden bahsediyorum ben, ayrıca personellerinin tutumundan da bahsediyorum. Onunla ilgili de henüz cevap alabilmiş değilim. Müşteri ilişkileri departmanınız şikayetlerle ilgilenmiyor, durum çok açık ve bu sebepsiz zenginleşmedir.

 • Tuğçe K.
  17 Haziran
  09:14

  Almış olduğum cevap; 'İlgili uçuş için Check-in sistemi kapandıktan sonra kontuara geldiğiniz tespit edilmiştir.' olmuştur. Nasıl tespit ediliyor onu çok merak ediyorum. Malum personelleriniz yüzümüze bakmaya bile tenezzül etmezken, kontuara hangi saatte geldiğimizi nasıl tespit etmişler? 9 tane yolcunun uçağa alınmaması, firmanın sorumsuzluğudur ve ben uçuşu gerçekleştiremediğim için bilet aidesini istiyorum. Klasikleşmiş maddeler halindeki cevaplarınız beni tatmin etmiyor ve etmeyecektir.

 • 14 Haziran
  11:24

  Değerli yolcumuzun mesajı 280015 bildirim numarasıyla incelemeye alınmış ve Müşteri İlişkileri Uzmanlarımız tarafından yolcumuza geri dönüş yapılmıştır.

  Yolcularımızın her türlü talep ve şikayetleriyle ilgili Müşteri İlişkileri Departmanımıza crm@onurair.com.tr adresimizden veya 0850 210 66 66 numaralı telefonumuzdan ulaşabileceklerini belirtmek isteriz.

  Saygılarımızla.

  Onur Air Müşteri İlişkileri Müdürlüğü