27 Ocak 2015

Onur Hava Yolları Müşterisini Mağdur Etmiştir

Belirttiğim PNR numarası ile 20:40'da gerçeklemesi gereken uçuşum 22:45'de gerçekleşmiştir. Uzun süre uçağın içinde kapalı kaldık ve pilot bize yolcu beklediklerini belirtmiştir. Ben daha önce yolcu beklemek için bekleyen ve uçuş zamanını aksatan bir havayolu şirketi duymadım.

Benim bildiğim yolcu uçağı bekler uçak yolcuyu değil ve bu yüzden biletim de daha önce defalarca kez yanmıştır. Havayolu şirketi yüzünden otobüsüme yetişemedim otobüs biletim iptal oldu ve mağdur oldum tüm işlerim altüst oldu. Mağduriyetimi belirten bir yazı yazdım kendilerine nezaketen bir cevap dahi yazmadılar. Onur Hava Yolları'na bu yönden de çok kırgınım!

Çağlar 1.278 Okunma

Cevaplar

  • Çağlar23 Şubat 2015

    Bir hukuk savaşı başlatacağım. Firma yapılacak gecikmeleri telefon yolu ile uçuş saatinden önce gerekçesi ile birlikte müşteriye bildirmek zorundadır.

  • Çağlar06 Şubat 2015

    Öncelikle Onur air şikayetim konusunda kurumsal bir firmanın yaptığı şekilde şekilde bir çözüm süreci yönetemedi. Ben zaten şikayetim ile ilgili kendilerine daha önce e - mail yollamıştım ancak onlar 1 ay geçmesine rağmen hiçbir cevap vermemişlerdi. BUnunla birlikte cevap olarak göndermek zorunda kaldıkları mailde bazı zorunlu sebebplerden dolayı uçuş güvenliği açısından geç havalandıklarını belirtmişler ancak bu rötarı müşterilerine uçuştan önce telefon yolu ile haber vermedikleri gibi geç kalınan toplam150 dakikalık sürenin tamamının sebebi mücbir sebeplerden uçuş güvenliğini ilgilendirecek nedenlerden kaynaklanmıyordu çünkü o sırada birçok uçak havalanıyordu. Kaldı ki onur air uçakta yolcu beklediklerinden dolayı geç kalkacaklarını tüm yolcularına anons etmiştir. Havayolu şirketi dürüst davranmamaktadır ve kendi işletmesi ile ilgili sorunları da mücbir zorunlu nedenlermiş gibi lanse ederek geç kalınan sürenin tamamının zorunluluktan kaynaklandığını belirtmektedir. Sonuç olarak yolcular mağdur olmuştur ve uluslararası havacılık kuralları, yasal mevzuat ve kanunlar gereği tazminat hakları bulunmaktadır.

  • Onur Air Temsilcisi27 Ocak 2015

    Değerli yolcumuzun mesajı 935231 bildirim numarasıyla incelemeye alınmıştır. Yolcularımızın her türlü talep ve şikayetleriyle ilgili Müşteri İlişkileri Departmanımıza [email protected] adresimizden veya 0850 210 66 66 numaralı telefonumuzdan ulaşabileceklerini belirtmek isteriz. Saygılarımızla. Onur Air Müşteri İlişkileri Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön