Mosso Bisiklet Bayii Öner Bisiklet

Kıvanç Kıvanç27 Haziran 2019 14:37

23.06.2019 günü Öner Bisiklet'e giderek ihtiyacıma uygun bir bisiklet belirttim. İşe gidip geleceğimi, iş yerim ile evim arasında günde 13 km kullanacağımı, evimin bulunduğu yerin yokuş olduğunu da belirttim.

8 vitesli bir bisiklet vererek işimi çok rahat göreceğini belirtti şirket sahibi Y** A** Ö--- . Ertesi günü işe gidip akşam geri dönerken yokuşlarda son derece zorlandığımı fark ettim. Bir sonraki gün A--bey i arayarak durumu izah ettim. Sorunun bisiklette değil, bende olduğunu, kondisyonsuz olduğumu belirtti.

Aynı akşam arkadaşımın 30 vitesli bisikletini kullandığımda benim en düşük 1. vitesimin diğer 30 vitesli bisiklette 4. Vites olduğunu, dolayısıyla pedalın fazla ağır olduğunu fark ettim. Araştırmam üzerine kayışlı 8 vites bisikletlerin düz yollar için daha uygun olduğu, dik yokuşlu yerlerde sürücüyü aşırı zorlayacağı bilgilerini edindim.

Aynı gün iş yerimden eve giden yokuşları çıkamayacağımı anlayarak evden araba çağırıp bisikleti öner bisiklete götürdüm. Bu işe bir çözüm bulmasını, gerekirse kullanım tenzilatı düşerek iade almasını rica ettim.

Nobran bir tavırla böyle bir uygulamanın olmadığını, sorunun bende olduğunu, bunu telefonda da belirttiğini tekrar ifade etti. Bunun üzerine, burada benim adıma satmalarını rica ettiğimde de kullanılmış bisiklet satmadıklarını, kendimin diğer insanlar gibi ilan vererek satmam gerektiğini belirterek beni dinlemeden dışarı çıkıp sigarasını yaktı.

Hiç tartışmaya girmeden bisikleti arabaya tekrar alarak yoluma devam ettim.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular