03 Mart 2015

Ömür Bilişim Teknolojileri Teslim Edilmeyen Web Sayfası!

Firma ile birkaç web sayfası yapılması ve hosting hizmeti almak için anlaşıldı ve anlaşmanın %40'i önceden ödendi. Firma ilk web sayfası için bir hafta süre verdi ancak bir ay sonunda oldukça amatör bir sayfayı bitirdim diyerek gönderdi. Bir hafta dediği işi bir ayda bitiremediği ve bu konuda yeterli olmadığı gerekçesi ile diğer sayfaları yaptırmaktan ve hosting hizmeti almaktan vazgeçtiğimizi ilettik, kabul ettiler.


Sonuç olarak yarım işi tamamlayarak ilişkiyi kesmek üzere tekrar anlaştık. Uzun uğraşlardan sonra site az çok tamamlandı. Ödemenin kalan %60'lik kısmı yapıldı ancak firma siteyi istediğimiz hostinge yüklemedi. Kısaca yanıltıldım (isteyene bütün yazışmaları gönderebilirim).

Hakan 1.324 Okunma

Cevaplar

  • Hakan09 Mart 2015

    Yazışmaları veya daha detaylı bilgi isteyenler [email protected] adresinden iletişime geçebilirler.

  • Hakan09 Mart 2015

    İşi iyi bilen birisi isin bitimi için tahmin değil net sure verir, 1 hafta ile 1 ay kıyaslanabilecek bir zaman sureci değildir. 1 haftalık bir is 2-3 gün gecikebilir, 4 kati bir sure gecikmesi gerçekten amatörce yapılmış bir tahmindir. Firma hakli olarak doğan söz hakkına karşın bir savunma yapmıştır. Konunun detayını merak eden olursa mail adreslerini bırakabilirler. Firma ile aramızda gecen bütün yazışmaları gönül rahatlığıyla iletebilirim. Çalışmak isteyen kisi veya kuruluşlar bu tur bir tutumu görürlerse daha doğru karar verebilirler. Firma için ise aşağıdaki tecrübeyi tavsiye olarak tekrar iletiyorum. "Bildiğin isi yap, yapacağın işi al. Yaptığın işi zamanında bitir. Yapamayacağın işi söyle. Yapabileceğinin en iyisini yap. Feyzi Akkaya"

  • Ömür Bilişim Teknolojileri Temsilcisi04 Mart 2015

    Almış olduğumuz işin 1 hafta sonra tamamlanacağı tahmin edildi müşteriye bu yönde bilgi verdik. Müşterimiz birebir göstermiş olduğu sitenin aynısını istediğini belirtti. Bir sitenin clone unu yapmak suç teşkil edeceğinden dolayı benzer bir tasarım yapılmıştır. Website tasarlanırken CSS, HTML5, Ajax, PHP, MYSQL ve en yeni teknolojik web yazılım dilleri ile tasarlanmıştır. Tasarımı yapılan website hala yayındadır. Websitenizi, domaininizden nameserverlerinizi ns5.omurtech.com ve ns6.omurtech.com olarak değiştirdiğinizde kullanmaya devam edebilirsiniz. Website tasarım ücreti ödemesinin %60 lık kısmı son gösterim işlemi sonrasında site beğenildiği ve birkaç revizyon ile kendi istedikleri hale döneceği için müşterimiz tarafından gönderilmiştir. Ödeme öncesi ve sonrası müşterimize bizim sunucumuzda barınması gerektiğini, farklı bir sunucuya dosyaları yüklemeyeceğimizi belirttik. Kalan ücreti gecikme nedeniyle talep etmememize rağmen müşterimiz beğendiği için ödemeyi tamamlamıştır. Sitesi yayında olduğu halde belli süre sonra başka veri sağlayıcıya sitelerini taşıma isteklerini belirttiler ve biz de ilk başta konuştuğumuz şekilde bunu reddettik. Firmamız sadece firmamıza gelen yeni websitelerini ücretsiz olarak taşıma işlemlerini yapmaktadır. Bu şikayet tamamen asılsız olup, firma karalama teşkil etmektedir. Yeni hizmet aldığınız firmadan yardım alarak bizde bulunan websitenizi diğer firmaya taşımanızda herhangi bir engel yoktur. Bizdeki bir hizmeti herhangi bir başka firmaya taşıma yükümlülüğümüz olmadığı gibi bu işlem ücretli olarak dahi yapılmamaktadır. Website 5 ay önce teslim edilmiştir. http://prntscr.com/6c8j1a Websiteleri http://78.135.97.57 ip adresi üzerinden şu anda da yayındadır.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön