09 Nisan 2016

Omron Tansiyon Aletinin Tamiri Mümkün Değilse Ayıplıdır!

Yaklaşık 3 yıl önce Omron m2 model tansiyon cihazımızın start düğmesi çok az kullanmamıza rağmen çabuk bozulup işlevini kaybetti. Saatlerce teknik servisi arayıp bulamadım sonunda İstanbul'da Omron teknik servisinin olmadığını İzmir'e kargoyla gönderip tamir olacağını öğrendim.

Yetkili servise telefon açıp sorduğumda bozulan düğmenin parçasının bulunmadığını ve yeni bir cihaz almam gerektiği söylendi. Sanayi ve Dış Ticaret Müsteşarlığı; "İthal edilen mallarda CE belgesi istemese de (pilli olanlarda) garanti belgesi zorunluluğu" getirmiş olup bu ürünün parçalarının 8 yıl içerisinde para ile tedarik mecburiyeti olduğunu bizzat bilmekteyim. O halde, servis parça olmadığını tamirinin de mümkün olmadığını söylemekle, açıkça ayıplı mal sattığını itiraf etmiştir. Bu ürünle ilgili Bakanlığa gerekli şikayeti yapacağız. Bu ürünü ithal eden firmaya da buradan beyan ediyoruz.

Ayla 5.459 Okunma

Cevaplar

  • Ayla 25 Mayıs 2016

    9 Nisan 2016 tarihli şikayetime karşılık firmadan herhangi bir cevap bir bilgi alamadım. Şaka gibi... .Ne kadar duyarsız bir firmaymış esefle kınıyorum

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön