Toplam çözüm sayısı
..
Oktay Motor ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Kadir'in şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

  • profile
  • profile
  • profile
7 Destekçi

Yeni karşılaştırma

ile

Oktay Motor Servis Hizmeti Problemi

2668görüntüleme
Kadir
Kadir 28 Ekim 2020 14:54

Başıma gelen kötü bir deneyimi paylaşacağım. Vakit ayırıp okuyun lütfen.

Yaz sonrası İstanbul'a dönüşte motorum şanzıman kilitledi. Bende aracım mecbur Ankara'da bırakmak zorunda kaldım. Aradan 2 hafta kadar geçti motoru İstanbul'a getirdim, oktay motora bıraktım. Bıraktığımda garantisinin bitmesine 12gün vardı. 3 gün sonra aradığımda arızayı tespit ettiklerini, kullanıcı hatası olmadığını, garantiden karşılanacak bir arıza olduğu için fabrika ®dan direkt siparişi geçtiklerini söylediler. Tamam dedim aradan 18 gün geçti, bu arada aralıklı olarak aradığımda sürekli malzemenin beklendiğini söylediler bende bekledim. 

Garantisinin üzerinden 6 gün geçtikten sonra dönüş yaptılar, fabrika motorumu garanti kapsamına almamış, gerekçe olarak da garanti süresi bittiğini iletmişler. Buna istinaden fiyat çıkardılar. Yapılmasını istemedim aynı gün servise (oktay motor) gittim. En başta güvendiğimden dolayı hata yapıp teslim belgesi almamıştım. O gün bu belgeyi ve yanında sipariş geçtiklerini dair bir belge istedim. Amacım fabrikayı sıkıştırmak ve aklıma servisle alakalı hiçbir şey gelmedi. Fakat ben bu evrakları istediğimde Sahibi olan o***bey farklı tavırlara büründü. Ses yükselterek 'beni mi şikayet edeceksiniz' diye laf kalabalığı yaparak, evrakları vermek istemedi. 

Sonra biraz sözlü tartışma yaşadık ve o*** beyin tavrı hiçte hoş değildi. Satış sonrası hizmetler yönetmeliğine de hakim değil ki 'sizin aracınızı ne zaman getirdiğiniz önemli değil ben ne zaman müsait olursam o zaman açıp bakarım' gibi sözler sarf etti ve hala evrakı vermemekte direnmeye devam etti. 

Daha sonra tam söz olarak hatırlamıyorum ama sen bana mahkumsun, bu süreçte iyi geçinmemiz lazım motorunu ben yapacağım imasında bulunarak üstü kapalı tehdit etti. Tabi dikkate almadım. Bizim boş olmadığımızı işten anladığımızı anlamış olacak, 'benim size teslim belgesini verebilmem için fabrikayla konuşmam lazım' diyerek vakit kazanmaya çalıştı. Tabi ortam çok gerildiği için nasıl yapıyorsanız yapın işimi çözün diyerek uzaklaştım. 

Çıkar çıkmaz fabrikayı aradığımda motorumun alındığı tarihten aradığım güne kadar ne şahıs olarak ne servis olarak hiçbir parça talebinde bulunulmadığını öğrendim. Bu konuşmamın hemen ardından o*** bey beni arayarak fabrikayla görüştüğünü bir karışıklık olduğunu malzemenin bir defaya mahsus olarak fabrikadan karşılanabileceğini söyledi. Bu da bende büyük bir güvensizlik oluşturdu.

Kadir
Kadir28 Ekim 2020 02:08

Büyük ihtimalle motorumun garantisi geçene kadar bekletip daha sonra fabrika çıkarmış gibi göstererek benden para talep ettiler. Bende peşine düştüğümde geri adım attılar. Bunun üzerine ben kendimi geri çektim ve motorumu sağlam bir şekilde teslim almak istediğim için tekrar beklemeye geçtim. Ama bu süreçte yine servisi aramalarım devam etti fakat bu sefer eş zamanlı olarak fabrikayla da iletişime geçtim. Malzemenin ne zaman sipariş verildiğini, ne zaman kargolandığını, kargonun nerede olduğuna kadar birçok bilgiyi aldım. Bu olayın üzerine bir buçuk hafta geçtikten sonra motorumun hazır olduğu bilgisi geldi. Almaya gittiğimde yine bir tartışma içerisine girdik. Bu sefer de motorumu garantiden yapıldığına ve hangi işlemlerin yapıldığına dair raporu vermek istemiyorlardı. O** bey eşime, tekrar söylüyorum satış sonrası hizmet yönetmeliğine hakim olmadığından, bu işlerden pek anlamadığını fabrikaya sormadan evrak veremeyeceğini ifade etmiş. Sonra öyle böyle biraz mücadeleyle o evrakı aldık. Daha sonra bana motora yağını kaliteli bir yağ eklendiğini 2000 kmye kadar yağı değiştirmeyebileceğimi söyledi ve tavrı biraz üst perdeden bakar gibiydi. Sanki lütuf etmiş gibi, halbuki parasını daa ödedim yağın. Neyse motorumla teste çıktım tur attım bir sıkıntı göremedim ve evrakla birlikte teslim aldım. Eve geldiğimde fark ettim ki motorum da büyük bir yağ kaçağı var temizledim çalıştırdım kontrol ettiğimde blogun civatasının sıkılmamış olduğunu gördüm. Motorumun içindeki yağ komple boşalmış sol taraf arka çamurluğa kadar her yerini yağ yapmıştı. Yatak sarmasına az kalmış. Allah tan elimde 1 litre yağ vardı ekledim civatayı sıktım, sonrasında test ettiğimde bir sıkıntı görmedim. Bu olaydan sonra geçenlerde motorum da elektrik problemi yaşadım. Aküm yolda giderken bitmeye başladı. Motor aküyü doldurmamaya başladı. Biraz inceledikten sonra yapılan işçiliğin basit ve baştan savma yapılmasından kaynaklandığını gördüm. Alternatör şarj kablolarını zincirin arasından geçirilerek bağlandığını ve bu yüzden zincirin kabloyu kopardığını fark ettim. İşten, motorlardan anlamayan birisi olsam yaşayacağım rezillikleri siz düşünün. Benim bu saatten sonra oktay motor la işim olmaz. Yaşadığım tecrübemi sizlerle paylaştım. Her işinizi evraklı yapın. Sağlıklı sürüşlerde...

  • profile
  • profile
  • profile
7 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile

Benzer Şikayetler