Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Okan Üniversitesi Hastanesi Dr.'un Tavrı

Sevtap
06 Nisan 13:27
126

5 Nisan 2024 tarihinde 8 yaşındaki kızım Eylül Kartal'ı Tuzla Okan Hastanesi'nin acil servisine götürdüm. Nöbetçi doktor Dr. ** ** **  idi. Bankodaki görevli, 'yalnız sizden önce üç kişi var' diyerek arkadaki odaya arkadaşlarıyla sohbet etmeye gitti. Acilde uzun süre bekledikten sonra, bizden sonra gelen kişilerin muayene edildiğini gördük ve kaydımızda bir sorun olup olmadığını sordum. 

Sorun olmadığı ve Dr. --'nın odasının önüne gitmemiz gerektiği söylendi. Ancak sonra kaydımızın açılmadığı anlaşıldı. Dr. T--'nın açık olan kapısını çalıp, 'müsait misiniz? ' diye sordum. Yanındaki iki kişiyle sohbet ederken, sohbetini böldüğüm için olacak ki, yüzüme bakmadan 'değiliz' diyerek kestirip attı. Kızım ayakta duracak durumda değildi ve onu yan odada bir yere oturttum.

 Durumunu görmesine rağmen Dr. --, beklememizi söyleyebilir ya da bir açıklama yapabilirdi. Neden böyle davrandığını sorduğumda ters bir tavırla karşılaştım ve '20 yıllık doktorum' diyerek bizi içeri almak zorunda kaldı. Çocuğun şikayetlerini sorduğunda ise 'seri ol' dedi. Daha sonra yanındaki kişilere artık hasta almayacağını söyleyerek, bekleyen diğer çocukları ve ailelerini mağdur etti. Dr. -- -- --- 'nın bu davranışları, bir çocuk doktorunun nasıl bu kadar empatiden yoksun olabileceği sorusunu akla getiriyor. 

Belki tıbbi eğitim almış olabilir, ancak çocuklarla ve ailelerle iletişim kurma konusunda kesinlikle yetersizdir. Ben bir daha bu hastaneye çocuğumu götürmeyeceğim, ancak başka ailelerin de benzer mağduriyetleri yaşamamasını umuyorum. Bu durumu hastane yönetiminin dikkatine sunarım.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayetler

Okan Üniversitesi Hastanesi Doktor İlgisizliği Ve Yanlış İlaç Yazımı

Seda
30 Mayıs 09:02
235

Okan Üniversitesi Hastanesi Randevu Problemi Yaşadım

Ezgi
27 Mayıs 18:01
224
1

Okan Üniversitesi Hastanesi Tuzla Hastanesi Yanlış Teşhis ve Tedavi Uyguladı

Seren
03 Ocak 09:52
1.788

Okan Üniversitesi Hastanesi Yetkisiz Doktorun Antibiyotik Reçetesi

Kübra
19 Aralık 2023 23:12
3.136
Benzer Şikayet Yaz