24 Şubat 2015

Okan Üniversitesi Hakkımı Aradığım İçin Yapılan Haksızlık.

Okan Üniversitesinin Uygulamalı bilimler Yüksek Okulu Bilişim sistemleri ve Teknolojileri bölümü son sınıf öğrencisiyim. Bir hocanın derslerinden bilinçli olarak sürekli öğrenci bırakmasına dayanamayarak sınav kağıdıma (İkinci kez aldığım bir ders) itiraz ettim.

Hakkımı aramaktan başka bir amacım yokken birden bölümdeki hocaların tamamı bana karşı beklemediğim bir tavır sergilemeye başladı. Öyle ki başka bir dersi Add-drop haftasında aldığım halde ve dersi alalı bir hafta olmadan 3 hafta devamsız gösterildiğimi öğrendim, bu durumun nedenini hocaya sorduğumda dersi bırakmamı istedi. Ben hayatımda bir bölümün bu kadar despotizmle yönetildiğini ilk kez görüyorum.

Emrah 6.705 Okunma

Cevaplar

  • Emrah 05 Haziran 2015

    Söz konusu hocanın ölçme değerlendirme kriterlerinde ciddi boyutta sorun olduğunu ve sınavlarımın bir kurul tarafından okunmasını talep eden bir dilekçeyi Rektörlüğe verdim ancak aldığım cevap tam bir şaşkınlık. Cevabı bölüm başkanı yazmış ve aynen şöyle ifadeler kullanmış: "Söz konusu öğrenci bursludur, turkiye derecesi yaparak gelmiş ve burs adı altında okuldan para almaktadır... "! Ben sınava itiraz ederken onlar burslu burssuz öğrenci ayrımı yaparak konuyu bambaşka bir yere çekmektedirler. Üstelik bunu yapan prof. Unvanlı bir bölüm başkanı. Konuyu mahkemeye taşıdım ve peşini bırakmayacağım. Bu okula geldiğime bin kere pişmanım. %100 burslu olduğum halde bu okulda geçirilen zamanı israf olarak görüyorum. Hele hele para vererek asla gidilmemeli diye düşünüyorum. Mahkemeyi kazanacağımdan eminim ancak kaybedilen yılın telafisini kim yapar bilmiyorum. Tercih dönemimde iki kere düşünün bence. Benden uyarması.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön