Oğuzkaan Koleji Maltepe Şubesi Bursluluk Sınavı Eziyeti

Sancar Sancar08 Şubat 14:45

Bugün Oğuzkaan Koleji Maltepe Şubesi'ne küçük oğlumu bursluluk sınavı için götürdüm. Sınav çıkışı tam bir eziyetti. Okulun giriş katı (30 M2 'den küçük) yüzlerce veliyi aldılar. Merdivenin başından biri çocuğun ismini seslenerek öğrenciyi veliye teslim etmeye çalışıyordu. O kalabalıkta ve içeri giremeyen veliler varken çocukların ismini okuyan kişinin kendi sesini duyunca herkesin duyduğunu düşünmesi ilginçti. Ayrıca hangi sınıfın çıkacağını söylerken n sınıfı diye seslendiğinde insanların bu kalabalıkta bunu algılamasının imkansız olduğunu Niğde'nin n'si gibi telaffuz etmesi gerektiğini de düşünemedi. Bir hekim olarak kış döneminde grip salgınlarının yoğun olduğu bu dönemde böyle kalabalık ve havasız ortam yaratarak velilerin ve çocukların sağlığını tehlikeye atılması da ayrı bir saçmalıktı.

Sınava giren kişi sayısını bahane etmeye hakları da olamaz. Haftalar önce internetten başvuruları almışlardı. Üç aşağı beş yukarı sınava ne kadar kişinin gireceği de belliydi. Geçen ay oğlumu bilsem sınavına götürmüştüm okulun giriş katı küçük olduğu için yine soğuk olmasına rağmen velileri dış kapıdan içeri almadılar. Sınav sonunda aldıkları gibi de teslim ettiler. Biri devlet kurumu organizasyonu diğeri özel okul organizasyonu aradaki farkı net bir şekilde gördüm. Çocuklarımı böyle sınavlara defalarca götürdüm bu kadar eziyetlisini görmedim ve yaşamadım. Okulunuz bu organizasyonda sınıfta kalmıştır. Yarın da büyük oğlumun sınavı vardı. Onu sınava götürmeyi ve bugünkü sınav sonucu içinde müracaat etmeyi düşünmüyorum.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Oğuzkaan Koleji 10 Şubat 12:41

Oğuzkaan Koleji Maltepe Şubesi’nde yapılan bursluluk sınavına katılan öğrenci sayıları belli olduğu için organizasyon ona göre yapılmıştır. Öğrencimizin güveli ve sorunsuz sınav yaşaması adına her kat ve sınıfta onlara yardım eden öğretmenlerimiz ve personelimiz hazır bulunmuştur ve ayrıca gelen velilerimizi karşılamak ve yönlendirmek adına girişte görevli personel ve öğretmenlerimiz mevcuttur. Hava şartlarının kötü olması dolayısıyla öğrencilerimizi sınava alırken onlara eşlik eden velilerimizin sorun yaşamaması, kötü hava şartlarından olumsuz etkilenmemesi adına konferans salonunu, giriş kat koridorumuzu ve yemekhanemizde misafir ettik. Bu sırada merkezi havalandırma sistemlerimiz son seansa kadar açık tutulmuştur. Öğrencimizin teslim edilmesi konusu en önemli aşama olduğu için tek tek her öğrencimizin velilerine teslim etmek adına daha titiz davranılmıştır. Bu süreç tabi ki velilerimizin biraz beklemesine neden olmuştur. Öğrenci sınıfları gelirken sadece n sınıfı olarak değil Niğde’nin n’si olarak gerekli vurgulamalar yapılmıştır. Velisine ulaşılamayan öğrencilerimizin aileleri aranmış ve süreç içerisinde öğrenci idari katta misafir edilmiş mağduriyet yaratılmamıştır. Konu ile ilgili geri bildirimleriniz ilgili birimlerimizce değerlendirilerek işleme alınacaktır. Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler