Oğuzkaan Koleji İlgisiz Görevliler

Derviş Derviş10 Şubat 15:06

09/02/2020 tarihinde sekizinci sınıfa giden oğlumu oğuzkaan koleji Bakırköy Anadolu lisesine bursluluk sınavına girmesi için götürdüm, sınava girdikten sonra bende aşağı kattaki toplantı salonunda yapılan tanıtım ve bilgilendirme toplantısına katıldım, anlatımı yapan görevli konuşmanın başında ne kadar disiplinli olduklarını anlatan bir konuşma yaptıktan sonra okulun eğitimi ile ilgili bilgi vermeye başladı, bir süre sonra İstanbul'daki kalbur üstü liselerle ilgili açıklamalar yapıp, bunları hafife alan kendi okulunu ise onlardan üstün gösteren bir takım ifadeler kullanınca bu konuşmalardan rahatsız olup bunları dinlemenin bir anlamı olmadığını düşünüp oradan dışarı çıktım ve oğlumu dışarıda beklemeye başladım, sınavını bitiren oğlumu alıp evimizin yolunu tuttuk, sınavın nasıl geçtiğini sorduğumda Türkçe sorulardan sonra burnunun kanamaya başladığını, kanamanın durmadığını bu yüzdende diğer soruları yeterli şekilde cevaplayamadığını belirtti, bende öğretmenlerin yardım etmedimi? Diye sorunca, hiçbir şekilde ilgilenmediklerini, bakmadıklarını bile söyledi, bende dönüş yolunda olduğum için ve çocuğun morali daha fazla bozulmasın diye okula geri dönmedim, ancak toplantıyı yapan görevli iyi bilsin ki isabet olmuş, Allah korumuş, oğlum başarılı olup bu okula iyi bir burs ile gitme ihtimalinden sınavı kötü geçerek kurtulmuş olduk, bu zihniyetteki ve sözde disiplindeki bir kuruma oğlumu göndermeyecek olmaktan dolayıda mutluyum, Allah izin verirse arkadaşın beğenmediği bu kalbur üstü okullardan birini oğlum kazanırsa buradan bir yazı daha yazmayı düşünüyorum.

Cevaplar

profile-icon Derviş 10 Şubat 17:57

Ha bu arada soru kitapçıklarının görsellerini niye gönderdiniz anlayamadım!

profile-icon Derviş 10 Şubat 17:53

Sunumdan bir bölüm belirteyim hemen o zaman, adı fen lisesi bakmayın fen lisesi olduğuna onlarda 5 saat fen dersi bizde 7 saat (saatleri örnek olarak verdim hemen 5 saat değil 7 saat değil diye cevap vermeyin) bu arada keşke geri dönseydimde çocuğun burnunun kanlı halini görürdünüzde belki utanırdınız.

Oğuzkaan Koleji 10 Şubat 17:23

Sayın Veli, Yazdıklarınızı şaşkınlıkla ve büyük bir üzüntüyle okumuş bulunmaktayız. Öncelikle bahsettiğiniz konuşmayı yapan görevli dediğiniz kişi boynundaki yaka kartından da anlaşılacağı gibi herhangi bir görevli değil, aynı zamanda geldiğiniz okulun müdürü olan kişidir. Gerek 28 yıllık okulumuzun eğitim geçmişinde, gerekse okulumuzda 14 yıllık bir yöneticilik geçmişi olan kişinin aldığı terbiye ve nezaket gereği, hiçbir zaman kişileri ya da kurumları hedef alan veya sizin tabirinizle hafife alan bir sunum ya da konuşması olmamıştır ve olamaz da. Sanırız algınızda bir karışıklık oldu. 9 Şubat Pazar günü sınavdan hemen sonra siz veya eşiniz tarafından okul aranarak oğlunuzla ilgili yaşanıldığını iddia ettiğiniz olay anlatılmış ve serzenişte bulunularak bilgi tarafımıza aksettirilmiştir. Konuyla ilgili hemen o sınıftaki görevli öğretmenle görüşülmüş ve konu araştırılmıştır. Yapılan araştırmada ne görevli öğretmenin, ne de bu ve bunun gibi sağlık problemi olan öğrenciler için sınav boyunca okulda hazır bekleyen sağlık görevlilerinin böyle bir durumdan haberdar olmadığı tespit edilmiştir. Takdir edersiniz ki, bu kadar yoğun burun kanaması geçiren bir öğrencinin sınıfta değil görevli öğretmen tarafından, sınıftaki diğer öğrenciler tarafından da fark edilmemesi veya fark eden öğrenciler tarafından öğretmenin uyarılmaması mümkün değildir. Bizim kurumumuza çocuğunuzu gönderip göndermeme kararı tabi ki size aittir. Kalburüstü okullardan kastınızın ne olduğunu bilmemekle birlikte, sizin ve çocuğunuzun mutlu olacağı bir kuruma çocuğunuzu yazdırmanız ziyadesiyle bizi de mutlu edecektir.

np_image2 Ekli Görsel Var
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler