20 Ağustos 2015

Oasis Games Tarafından Alınan Ücretin İadesi.

Bugün Facebook üzerinden bir akrabamızdan adıma kayıtlı olan ve eşimin kullandığı telefona "Teknosa hediye çeki göndereceğim gelecek mesaja evet yazıp 7979'a gönderilmesi" iletilmiş.
Eşim, mesaj büyüğümüzden gelince 5685 ile ekteki SMS mesajına fazla düşünmeden gelen mesaja evet cevabı vermiş.

SMS'ler artarak devam edince bana haber verdi.
Avea müşteri hizmetlerine bunun bir yanıltma olduğunu bildirerek ödeme yapılmamasını bildirdim; işlem kaydı aldılar.
Bu durumda, yapılan yanıltma sonucu firmanıza yapılacak ödemenin tarafıma iadesi için gereğini istiyorum.

Can 588 Okunma

Cevaplar

  • Oasis Games Temsilcisi17 Mart 2016

    Merhabalar, Öncelikle yaşadığınız dolandırıcılık olayı için üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz. Günümüz teknolojisiyle, mobil ödeme yöntemine sahip platformlarda kullanıcılar, ödeme seçeneğine tıkladıktan sonra, karşılarına çıkan numara girme adımı ardından mobil ödeme isteklerini başlatmış oluyorlar. İnternetten ve cep telefonu aracılığı ile yapılan ödemeler, internet kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlayıp, vakit kazandırsa da; maalesef aynı zamanda dikkatsizlik sonucu bazı krizlere sebep olabiliyorlar. Sosyal medya hesaplarını ele geçiren kötü niyetli oyuncular ve dolandırıcılar, ele geçirdikleri hesaplar üzerinden diğer kişi veya kişileri yanıltarak kendi menfaatlerine ödeme yaptırabiliyorlar. Son zamanlarda, birçok benzeri oyun ve diğer teknoloji firmalarının karşılaştığı bu durum, firmaların isteği dışında, siber dolandırıcılar tarafından kendi veya tanıdıklarının hesaplarına katkı sağlamak adına gerçekleştirilmektedir. Dolandırıcılar, ele geçirdikleri Facebook ve benzeri sosyal medya hesapları üzerinden hesap sahibinin arkadaşlarına, akrabalarına ulaşıp telefon numarası istiyor ve telefon numarasını alan dolandırıcı karşı tarafa hediye çeki kazandığını söyleyerek, hesabına aktarım yapmak istediği platforma gidiyor ve almış olduğu telefon numarasını platforma giriyor. Bu aşamada, mobil ödeme firması önce aktarım yapılacak yerin adını, miktarını belirtmelerine, “Faturanızla/Kontörünüzle ödemek için EVET yazarak onaylayınız. Bu işlemi siz başlatmadıysanız lütfen onaylamayınız.’’ şeklinde ek bir onaylama mesajı istemelerine rağmen, kullanıcılar hediye kazandıklarını zannederek, mesajı onaylayıp ödeme işleminin başarıyla tamamlanmasını sağlıyorlar. Oasis ve benzeri teknoloji firmaları, mobil ödeme dahil tüm ödemelerini, ödeme konusunda uzmanlaşmış, ödeme firmaları aracılığıyla toplamaktadır. Mobil ödeme gerçekleştiren firmaların mobil ödeme öncesinde, ödeme detayları hakkında kullanıcıyı bilgilendirmesi ve kullanıcı onayını istemesi zorunludur. Alınan tüm önlemlere rağmen, kullanıcıların gönüllü olarak bu mesajı onaylamaları herkes için durumu çok zor bir hale getirmektedir. Ücretlendirme kısmı, mobil servis sağlayıcıları ve mobil ödeme firmaları tarafından gerçekleştirildiğinden Oasis ve benzeri şekilde mağdur edilen firmaların ücreti iade etme gibi bir hakları ve olanakları maalesef yoktur. Oasis Games olarak, bizimle paylaştığınız ya da [email protected] adresine “Şikayet Var Detay” başlığıyla mail olarak göndereceğiniz bilgilerle (ödemenin gerçekleştiği telefon numarası ve ödemenin yapıldığı tarih), bağlantılı oyuncuların hesapları araştırılıp haklarında gerekli oyun içi işlemler yapılarak, elde edilen IP adresleri ilgili yerlere bildirilecektir. Şikayetinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.

  • Can 23 Ağustos 2015

    Sayın "şİkayet Var" İlgilisi; Selamlar. Aşağıdaki mesajı alınca şaşırdım; şikayetimin yayınlanacağını belirten mesajınızı aldım beklemedeydim... Ancak, "şikâyetinizin çözülme sürecinde memnuniyetinizi ölçen. " nitelemesi ile bir mesaj göndermenizi anlamadım; şikayetimin çözülmedi ve dolandırıldığımız para iade edilmedi ki, Oasis Games Türkiye şirketi tarafından henüz... Durumu açıklar ve iadenin yapılmasını hızlandırabilir misiniz? İyi dileklerimle, can erel ---------- Forwarded Message ---------- From: Şikayetvar [mailto:[email protected]] Sent: Sunday, august 23, 2015 11:07 AM To: Can EREL Subject: Şikâyet Sürecini Değerlendirme Anketi Sayın Can erel, şikayetvar,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön