Oasis Games Arkadaşımın Hesabını Kullanarak Paramı Aldı.

Bahriye Mehmet A. |

09.11.2014 tarihinde 18.30 saati itibariyle arkadaşımın Facebook sayfası üzerinden Teknosa'da çalışıyorum hediye çekiliş kampanyası var senin de yararlanmanı istiyorum diye gelen mesajlara hızlı bir şekilde evet yazıp göndermem istendi. Hattıma 90 TL yansımış. Bu resmen yanıltma. Ben böyle bir şey istemiyorum. Hattıma 90 TL'nin 24 saat içerisinde iadesini istiyorum, aksi taktirde hukuki işlem başlatacağım. Ayrıca Turkcell müşteri temsilcisinin bana verdiği numaralar kesinlikle cevap vermemekte. Para iadesinin derhal gerçekleşmesini istiyorum.

Etiketler :

Ücret / Ödeme

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 31 Aralık
  05:44

  Merhabalar,
  Öncelikle yaşamış olduğunuz dolandırıcılıktan dolayı üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Oasis Games, internetten ödeme ve cep telefonu ile ödeme gibi kanallarla müşteri kitlesinin oyun içi hizmetlere daha kolay ulaşmasını sağlamasına karşın bu kolaylık aynı zamanda dikkatsizlik sebebi ile krizlere sebep olabiliyor. Son zamanlarda oyuncu sayısının ve bu sebepten dolayı rekabetin de iyice artmış olduğu Oasis Games oyunlarındaki art niyetli oyuncular, bu tür dolandırıcılıklar ile kendi oyun hesaplarında aktarım yapmaktadırlar.
  Mobil ödeme firmasının, her yapılan ödeme için “Firma adı” ve “tutar” bildirmesi zorunluluktur. Sizlere gelen davet her kimden ya da nereden olursa olsun, gelen mesajı okuduğunuz taktirde, içeriğinde “Oasis Games” için “x tl” tutar çekileceği belirtmektedir. Genellikle facebook üzerinden çalınan hesaplarla iletişime geçilen “arkadaşlar” veya “akrabalar” sekmeleri, dolandırıcı kişi ve kişilerin hedefi halindedir. Bu tür mesajlarda size vaad edilen her ne olur ise olsun, telefonunuza ulaşan mesajda “hediye çeki”, “x teknoloji firması”, “kampanya” gibi sözler değil, Oasis Games ve tutar belirtilmekte, mesajın sonunda ise “Faturanızla/Kontörünüzle ödemek için EVET yazarak onaylayınız. Bu işlemi siz başlatmadıysanız lütfen onaylamayınız.” uyarı mesajı bulunmaktadır.
  Yapılan işlem tarafınızdan kasten gerçekleştiğinden ödeme firmasının ya da Oasis Games tarafının konu hakkında yasal başvuru yapması mümkün olmamaktadır. Sizlere, sosyal medyada hat safhaya ulaşmış bu dolandırıcılık yöntemine karşı daha dikkatli olmaya çağırıyor, telefonunuza gelen mesajları dikkatle okuyarak cevaplamanızı diliyoruz.

  Oasis Games Müşteri Destek Ekibi