Noterler Birliği Engelli Annem İçin Evde Vekalet Almadılar!

Harun Harun03 Nisan 22:33

Dün Kadıköy 10. Noterine gidip evde yatalak olan annem için vekalet almak istediğimi kendisi engelli olup gelemeyeceğinden dolayı bir memur ile evde işlem yapılmasını talep ettim. Memur, İçeride iki müşteri olmasına rağmen bir sürü im var gelemeyiz virüs salgını var vs. Diye azarlarcasına cevap verdi. Bende durumu yetkili ile (noter) görüşmek istediğimi belirttim. Sayın Noter odasından seslenerek bende aynı şeyleri söyleyeceğim dedi. Odasının kapısından durumu her ne kadar izah etmeye çalıştıysam da anlamamakta son derece kararlıydı. Daha doğrusu anlıyor ama kanun maddeleri sayarak engelliye bu şekilde hizmet yok dedi. Bende kendisine toplu taşıma araçlarından kamu kurumlarına varana kadar engellilere kanunen ve ahlaken her zaman öncelik verildiğini belirttiysem de, noterimiz çok güzel kestirip attı konuyu. Çünkü hiçbir yere şikayet edemiyorsunuz. Her türlü işlem için onlara muhtaçsınız. Bu yazılanları dikkate alan bir kurum var ise kamera kayıtları dahil inşallah inceleme yaparlar. Böylesi anlayıştan yoksun vatandaşa destek yerine köstek olan kişileri de bir eleme ile noterlikten alırlar inşallah.

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi
 • 5Yorum
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Emre 21 Nisan 22:28  

  Kardeşim bu salgın hastalık varken memur neden sağlığını tehlikeye atsın sen mal sahibi olasın diye veya diyelim ki memurda virüs var annene bulaştırdı, anneni kaybetmeyi ister misin mal sahibi olmak için düşün bakalım. Senin mal sahibi olmanmı canmı

  Cevapları Gizle (2) arrow
  profile-icon Semih 01 Mayıs 11:53  

  Ne vuzel söylediniz günde yüzlerce kisi ile muhatap olan kişiyi mal sahibi olmak için evinize davet etmeniz bude burada engelli annem diye duyar kasmaniz çok saçma

  profile-icon Harun 22 Nisan 10:57  

  Sevgili arkadaşım, konu mal sahibi olmak değil memurun tavrı. Kaldı ki diğer noter maskesi ve eldiveni ile gelip işlemi yaptı. Eğer gerçekten salgın önemseniyor ise hiçbir kurum ve kuruluşun çalışmaması gerekir. Sürekli insanlarla temas halindeler.

 • profile-icon Mustafa 08 Nisan 13:30  

  Vallahi maalesef bu memurlar hiçbir şekilde vatandaşa yardımcı olmuyorlar. Bende noter mağduru oldum kendi hatalarını kabul etmediler ve yeniden 270 TL noter ücreti aldılar. Kesinlikle bu hatayı yapan memura hakkımı helal etmiyorum.

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Asli 22 Mayıs 19:23  

  Hatalı işlem için yorum yapamam ama Harun bey bu salgın hastalık söz konusu iken kusura bakmayın da eve imza için kimse kendini veya personelini riske atamaz. Maalesef ilgililer de bunu anlamak istemiyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler