İstanbul Göztepe 12. Noteri'nde Çalışanın Tavrı!

Ayşegül Ayşegül04 Mart 20:10

İstanbul Göztepe 12. Noterde yaşadığım çağ dışı bir uygulama ve muameleye maruz kaldığımı detayları ile anlatmak istiyorum. Notere araç satışı almak için gittik ve satıcı ben de alıcı olarak yanımızda bir kişi daha olmak üzere üç kişi gittik kimliklerimizi ibraz ettik ve yoğun olduğumdan noterin önünde olan oturma koltuğunda otururken noterde bulunan bayan ö** S** isimli görevli bana bakarak alaycı bir şekilde şu soruyu sordu;   açıldınız mı?  

İnanın bana o an ne demek istediğini anlamadım pek ama sonra herkesin duyacağı şekilde şu ibareyi kullandı ; kimlikte olan kadın kapalı karşımda duran sarışın bir hatun. Bu cümleyi duyunca  oturduğum yerden kalktım dedim ki kapalı veya acık olmam sorun değil kimlik benim dedim şaşırırdım tabi arkasından emin olmam için soru sormam lazım dedi bana ilk sorduğu soru ; babanızın babasının adı nedir dedi ; bende cevaben babamın adı h** ama benim babam ben 12 yaşındayken vefat etti ve baba tarafım komple memlekette olduğundan ben de doğma büyüme burada olduğumdan dolayı adını bilmiyorum dedim bana ve yanında çalışan memura bakarak ve gülerek alaycı şekilde insan babasının babasının adını bilmez mi ya dedi sonraki sorduğu soru ise ; annenin babasının adı ne dedi? Ben de h** dedim bu da yanlış dedi sende hiç kimseyi tanımıyorsun dedi ; oysaki doğru cevap verdim ama kadın benimle resmen başörtüsünden başlayan alayı devam ederek ben böyle işlem yapamam dedi ben de aracı almıyorum dedim ve çıktım sonra başka noterde aynı gün satışı aldım.

Gerek konuşmayı gerekse insana davranış şeklini bilmeyen incelikten nezaketten gram nasibini almamış kişilerin nasıl bu görevlerde kalırlar çalışırlar yaşadığım olayla alakalı acilen dönüş ve bu bayanın inden alınmasını talep ediyorum.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler