İstanbul 24. Noterliği Makbuz Vermeden Para Aldı!

Kanybek Kanybek04 Mayıs 04:37

30.04.2020 tarihinde İstanbul 24. Noterliğe gittim. Tercümesini yaptığım evrakların tasdikini yaptırmak için. Evraklar tamamlandıktan sonra kasaya geçtim ve tutarı sordum. Benden 3 adet evrak için 540 TL para istediler. Ben biraz şaşırdım fakat ödedim. Ödemeyi yaptıktan sonra makbuzu istedim fakat sistem çalışmadığı için şimdi veremiyoruz dedi kasadaki bayan. Fakat benden önceki adam makbuzunu almıştı. Şu anda Covid dolayısıyla fazla adam yoktu ofisin içinde. Makbuzu istedim sistem yok dediler. Ben o zaman beklerim dedim. İstersen yarın gel dedi. Ben Esenyurt'ta oturuyorum, noter ise Aksaray-Laleli tarafta yarın tekrar sırf makbuz için gelemem. Neden oraya gittim notere, çünkü tercümanlık bürosu oradaydı. Sistem gelmesi için bekleyeceğim dediğim zaman dışarı çık orada bekle dediler, Covid'i bahane ederek. Halbuki ofiste müşteri olarak iki kişi vardık. Ben dediklerini yaptım ve dışarı çıktım. Yaklaşık 10-15 dakika sonra kasiyer bayan makbuzları getirdi. Ben tutarları topladım ve 540 TL çıkmadı. Zaten makbuz veremiyoruz dedikleri zaman şüphelendim. Ofise girdim dedim ki benden fazla para aldınız lütfen geri verin, birkaç kez hesaplıyormuş gibi yaptılar ve yok her şey doğru dedi, ben cep telefonundan hesap makinesini açtım ve küsurat küsurat hesapladım. Arada 10-11 TL fark vardı ve bunu bilerek yaptı kasiyer hanım. 

Benim için 10-11 TL önemli değil, fakat sonra bana karşı yapılan çok kötü muamele oldu, kimse benden özür dilemedi, burada sen müfettiş misin vs... Vs... Gibi kelimeler ve küfürler gelmeye başladı. Odada olan başka müşteri de benim üzerime gitmeye başladı. Hatta dövüşmeye kışkırtmaya çalıştı. Bunların hepsi video kayıtlarda var. Bu olayın kaç tane yabancıya karşı yapıldığını bilmiyorum? Çünkü ben bu ülkede yabancıyım ve bütün kurallara uyarım, bütün vergileri öderim ve hiçbir zaman yanlış yapmadım. Fakat adamlar bizi yabancıyız diye mağdur edeceklerini zannediyorlar. 10 veya 11 TL önemli değil, yapılan hareketler ve kelimeler çok kötüydü. Ben kimseye küfür bile etmedim ama çok bilmediğim kelime duydum ve sonuçta hakkım olan paramı isteyince kötü adam oldum. Tekrar belirtmek isterim bütün bunlar video kayıtlarında var.

 • - Görüntüleme
 • 3Yorum
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Adem 04 Mayıs 08:55  

  1 kişiden 10 TL demek 100 kişiden 1000 TL demek. Para kazanmak bu kadar kolay mı ya

 • profile-icon Fatih 04 Mayıs 05:31  

  Şikayetinizi turkiye noterler birliğine yapın lütfen

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Kanybek 04 Mayıs 11:18  

  CİMER'e şikayet oluşturmak istedim. Ama e-Devlete yabancılar şikayet bırakamıyor. Noter birliğine de şikayet ederim. Teşekkürler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler