10 Nisan 2013 #1734559

Nokta Mobil Pazarlama İade Bedelinin Ödemesi!

Nokta iletişim pazarlamadan cep telefonum aranarak, çok ısrarla bana elektrik tasarrufu yaptığını iddaa ettikleri bir cihaz sattılar. Ödemesini de cep görüşmemde kredi kartı bilgisi alarak tahsil ettiler. Firmadan şüphelenmem neticesinde iade etmek istediğimi bildirdim. Kargodan gelen paketi açmadan kendilerine iade ettim.


Geri ödemesini 12 iş günü içerisinde vermiş olduğum iban numarasına yapacaklarını taahhüt etmelerine rağmen, 12.03.2013 tarihinde iade ettiğim ürünün bedeli 09.04.2013 tarihine kadar ödenmedi. Bu arada her aramamızda farklı bahaneler öne sürülerek ödemenin muhasebe departmanı tarafından yapılarak bana bilgi verileceği söylenmekte. Geri ödemenin tarihi belli değil.

Tamer 199 Okunma

Cevaplar

  • Tamer15 Temmuz 2013

    nokta iletişimle en son konuşmamda tüketici hakem heyetinin kararının tebliğinin kendilerine ulaşıp ulaşmadığı ile ilgili bilgi almak için aradım tebliğ tarihinden 15 gün içerisinde ödeme yapmazlarsa icraya vereceğimi bildirdim kendilerinin beni gün içerisinde arayacaklarını söylediler vede aradılar ödememin yapıldığını .şikayetvar.com daki şikayetlerimi silmemi istediler bir yerlere yazı yazacam filan dedi.bende yanlış bir şey yazmadığımı söyledim.banada yazı gelir ise silerim onlar hakem heyetinin yazısını görmeden ödeme yapmadılar bende bana yazı gelirse silerim..

  • Tamer08 Temmuz 2013

    en son olarak tüketici hakem heyetinden paranın 15 gün içinde ödenmesi diye bir karar çıktı karşı tarafa ulaştımı bilmiyorum. eğer bu süre zarfındada ödenmez ise mahkemeye başvuracam.para çok öenmli bir mebla değil ama haksız yere milletin parasına konmalarını kabullenemiyorum.sonuç ne kadar sürerse sürsün peşini bırakmayacam..

  • Tamer27 Nisan 2013

    uzun sure sürekli aramalarıma rağmen paramı iade alamadım sanırım bunlar nasıl olsa bıkıp bırakacaklar diye ciddiye almıyorlar parayıda ödemiyorlar sanayi ve ticaret bakanlığınada yazdım şimdi bunlar benim gibi 1000 kişiden 170 tl dolandırsalar 3 ayda iade etmezseler 510 bin tl ediyor yani 510 milyar adamlar sermaye yapsalarda yaparlar iş yerlerinide kapatsalarda kimsede alamaz o paraları . ben sonuç olarak tüketici hakem heyetine müracaat ettim bütün belgelerimi verdim yaklaşık 10 gün oldu bekliyorum. bir diğer konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa diyelim ben bunların davalarına hakem heyetine gidip gelmelerde mesele ben iş yerinde belli bir sorumluğu vede kontrol etmem gereken işler var ben bunların gereksiz işleri ile uğraşırken işyerinde bir arıza olsa üretim durursa bunun hesabı nasıl olacak. böyle bir durumda ben bir noter çağırıp tutanak tuttursam bunlarıda iş mahkemesine versem kanunda hükmü varmıdır acaba o günkü iş kaybı 15.20 bin lira filan noterin tespit ettiği değerde bir dava açsam yeri varmı kanunda teşekkür ediyorum ilgilenen arkadaşlara şimdiden..

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön