05 Ağustos 2013

Nokia Telefonumun Dokunmatiği Arızalı!

15 aylık olan Nokia X3 model cihazım daha önce 3 kez ekranında oluşan dokunma algılamama arızasından dolayı KVK'ya gitti. Yani cihaz her 3 ayda bir kez arızasını yeniledi. Cihazımın İmei numarası 35****69 Nokia'nın KVK ile anlaşmasının bittiği şu günlerde yetkili servis Teleservice isimli firma oldu ve sorun asıl bundan sonra başladı. Bir hafta önce yine ekran dokunmatiğinde ki arızanın tekrarlaması üzerine Teleservice gönderdiğim cihazıma Teleservis yetkilileri sıvı tespiti teşhisinde bulunmuşlar ve aynen iadeye göndermişler. Benim cihazım da kesinlikle sıvı teması yoktur, garanti iptali için başka bahane bulun.

Tc 163 Okunma

Cevaplar

  • Tc05 Ağustos 2013

    Telefonuma sızın yetkılı servısınız dışında hıc kımsenın mudahalesi olmamıştır . Telefonumdaki degormasyon 3 kez servıse gıdıp acılıp kapanmasından , montaj ve urundekı kalıtesızlıktendır . Aynı şikayetten 3 kez kvk tarafından garanti kapsamında tamiri yapılan telefonumun aynı arızasını 4. kez yenilemesi üzerine telecervice isimli yetkili servisinizin arızayı kullanıcı hatası olarak gostermesınden ibarettir . size iletmiş olduğum şikayete duyarsız kalarak , bana garanti kapsamı dışında bırakılmasına neden olan mazeretleri saymanız cok sacmadır . Zira benim telefonumda su teması yoktur , bu tamamen servisinizin bir mazeretidir , servisiniz büyük ihtimalle bu bakımı garanti üzerinden yapsa ödemeyi sizden sorunlu olarak tahsil etme korkusundan kaynaklı olarak arızayı kullanıcı üzerine atmaya calısmıştır . Konu ile ilgili sorunumu yasal yollardan halletmek üzere yasal mercilere başvuracagımı tarafınıza bildiririm . ORTADA 15 AYLIK VE HENÜZ TAKSİTLERİ BİTMEMİŞ BİR CİHAZIM VAR .

  • Nokia Temsilcisi05 Ağustos 2013

    Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz konu ile ilgili garanti koşullarının detaylarını garanti belgelerimizde bulabilirsiniz. Garanti aşağıda sayılan durumlarda geçersiz olmaktadır, ve cihazlar garanti dışı bırakılmaktadır. Arızanın doğrudan malzeme hatası, kalitesiz tasarım, ya da işçilik nedeni ile meydana gelmemesi durumunda, ürünün tüketici tarafından kullanma kılavuzu ve el kitaplarında yazılı talimatlara aykırı olarak yanlış ve kötü kullanılması , ihmal, hatalı taşınması, neme ve ıslaklığa, aşırı sıcak veya soğuk çevre şartlarda maruz bırakılması veya bu şartların ani değişikliklerine, çürümeye, oksitlenmeye, izinsiz tadilatlara, bağlantılara tabi tutulması, ürünün firmamızca yetki verilmemiş kişiler tarafından açılması ve onarılması, ihmal, kaza, bozma, yetkili servislerimiz dışında yapılan uygun olmayan montaj ve bağlantılar, doğal afetler, yangın, elektrik voltajındaki düzensizlikler veya buna benzer sebepler, besin veya sıvı maddelerinin ürün üzerine dökülmesi, kimyevi maddelere maruz bırakılması veya Nokia’nın sorumluluğu dışındaki haller Ürünün seri numarası, aksesuar tarih kodu veya Imeı numarasının çıkarılması Hücresel telefon şebekesindeki bir arızanın ürüne zarar vermesi Ürünün Nokia tarafından imal ve temin edilmemiş bir aksesuara yetkili servisler dışında bağlanması veya birlikte kullanılması ya da amacı dışında kullanılması neticesinde hasar oluşması Hücresel telefon şebekesinin parametrelerinde yapılan değişiklikler neticesinde ürün yazılımının güçlendirilmesinin gerekmesi veya Nokia Komunikasyon A.Ş tarafından Nokia ürünlerini tamir etmek üzere yetki verilmemiş bir tamirhane vs.nin üründe arızaya sebep olması Saygılarımızla, Nokia Destek Hattı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön