24 Ağustos 2013 #1973348

Nokia Tek Hat Kullanmak Zorunda Bıraktı!

Telefonumun IMEI numarası klonlandı. Bana verilen bilgilere uyarak Nokia' ya bilgileri gönderdim. IMEI klonlanma durumunda, BTK cihazı tek numara açmakta. Bu durum cihazın sadece benim hattımda çalışması demek ki bu durum çok kötü bir durum. Telefon bundan sonra şebeke hatası vermeye başladı.


Garantiye gönderdim ama , başka hatta çalışmadığından hiçbir şey yapamadılar. Kullandığım GSM operatörü de sıkıntı sizde demekte. BTK yüzünden başka hat da çalıştıramıyorum denemek için. Peki ne olacak şimdi? Kime başvurmalıyım? Gold PC ye mi, BTK ya mı, Nokia ya mı? Yoksa Tüketici Haklarına mı?

Hasan 122 Okunma

Cevaplar

  • Hasan24 Ağustos 2013

    Tekrar Merhaba. Benim sizlerden istediğim bu mağduriyetimin giderilmesiydi.

  • Nokia Temsilcisi24 Ağustos 2013

    Değerli müşterimiz, Cihazınızda karşılaştığınız klon blokesi Nokia tarafından değil BTK tarafından sağlanmaktadır. Konu ile ilgili BTK'nın belirtmiş olduğu kararlar doğrultusunda evraklarınızı göndermeniz durumunda cihazınız sadece tek bir numara üzerinden aktif hale getirilerek bu numarayı dilediğiniz zaman mail ile bildirerek değişimini sağlattırabilirsiniz. Cihazınızda karşılaştığınız klon engellemesi sadece Nokia ait değil tüm telefon firmaları tarafından üretilen cihazlar da yaşanabilmekte olup bu süreçte cihazınız ayıplı mal statüsüne girmemektedir. Diğer soru ve talepleriniz için http://www.nokia.com/tr-tr/destek sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla, Nokia Şikayet Destek Hattı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön