14 Eylül 2013
Yorum Yap
#2011986

Nokia Tamir Süresiyle İlgilenmiyor!

29. 08. 2013 tarihinde Tekirdağ merkez Tekira mağazasındaki Nokia Shop mağazasına teslim ettiğim , 35**787 IMEI nolu 603 model telefonumun garanti süresi içinde, tamiri ile ilgili garanti belgesi uygulama esaslarına dair yönetmelik 6 md. son fıkrasındaki "malın arızasının 10 iş günü içerisinde giderilememesi halinde, imalatçı-üretici veya ithalatçı; malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir mali tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır. "hükmündeki hakkım gereği; 12. 09. 2013 tarihinde ilgili firma mağazasından olumsuz yanıt aldım.


Nokia gönderdiğim maile de firma tarafından 'bu konu cihazınızı teslim ettiğiniz yetkili servisi ilgilendirmektedir'cevabı geldi.

Fatih 90 Okunma

Cevaplar

  • Fatih16 Eylül 2013

    Mevzuatta Malın arızasının 10 isgünü içerisinde giderilememesi halinde imalatçı-üretici veya ithalatçı ifadeleri yer almakta nokia sadece satıcı sanırım

  • Nokia Temsilcisi16 Eylül 2013

    Değerli kullanıcımız, Cihazınızı teslim ettiğiniz yetkili servisin kendisine ait belirli bir telefon stoğu olup bu sayı doğrultusunda cihaz verebilmektedir. Bu konu ile ilgili kendi ellerinde farklı bir cihaz bulunmadığı taktirde tarafınıza bir cihaz verilememesi normal bir süreç olup bu talepleriniz Nokia tarafından değil yetkili servis tarafından takip edilmektedir. Saygılarımızla, Nokia Şikayet Destek Hattı.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler