09 Eylül 2013 #2001173

Nokia Sıvı Teması Diye Garanti Dışı Bıraktı!

35**14 IMEI numaralı cihazımı, ekranda donma, tuşlara basma, vida yerlerinde çatlaklık , karşı taraf sesimi alamıyordu . Kendi kendine açıp kapanıyordu gibi şikayetlerle servise gönderdiğimde, cihazımın içine su kaçtığını belirtip, kullanıcı hatası diye 180 TL ücret karşılığında yapabileceklerini belirttiler .


Ama ben cihazıma kesinlikle su kaçırmadım ,eminim . Öyle olsa servise göndermezdim servisten yapılan açıklama ise ; yağmur altında yada konuşurken terden cihazıma su kaçabileceğini belirttiler. Acil bir karar bekliyorum Nokia firmasından . Aksi takdirde Tüketici Hakem Heyetine şikayette bulunacağımı belirtirim.

Abdullah 100 Okunma

Cevaplar

  • Nokia Temsilcisi09 Eylül 2013

    Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz konu ile ilgili garanti koşullarının detaylarını garanti belgelerimizde bulabilirsiniz. Garanti aşağıda sayılan durumlarda geçersiz olmaktadır, ve cihazlar garanti dışı bırakılmaktadır. Arızanın doğrudan malzeme hatası, kalitesiz tasarım, ya da işçilik nedeni ile meydana gelmemesi durumunda, ürünün tüketici tarafından kullanma kılavuzu ve el kitaplarında yazılı talimatlara aykırı olarak yanlış ve kötü kullanılması , ihmal, hatalı taşınması, neme ve ıslaklığa, aşırı sıcak veya soğuk çevre şartlarda maruz bırakılması veya bu şartların ani değişikliklerine, çürümeye, oksitlenmeye, izinsiz tadilatlara, bağlantılara tabi tutulması, ürünün firmamızca yetki verilmemiş kişiler tarafından açılması ve onarılması, ihmal, kaza, bozma, yetkili servislerimiz dışında yapılan uygun olmayan montaj ve bağlantılar, doğal afetler, yangın, elektrik voltajındaki düzensizlikler veya buna benzer sebepler, besin veya sıvı maddelerinin ürün üzerine dökülmesi, kimyevi maddelere maruz bırakılması veya Nokia’nın sorumluluğu dışındaki haller Ürünün seri numarası, aksesuar tarih kodu veya Imeı numarasının çıkarılması Hücresel telefon şebekesindeki bir arızanın ürüne zarar vermesi Ürünün Nokia tarafından imal ve temin edilmemiş bir aksesuara yetkili servisler dışında bağlanması veya birlikte kullanılması ya da amacı dışında kullanılması neticesinde hasar oluşması Hücresel telefon şebekesinin parametrelerinde yapılan değişiklikler neticesinde ürün yazılımının güçlendirilmesinin gerekmesi veya Nokia Komunikasyon A.Ş tarafından Nokia ürünlerini tamir etmek üzere yetki verilmemiş bir tamirhane vs.nin üründe arızaya sebep olması Saygılarımızla, Nokia Destek Hattı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön