28 Ağustos 2013 #1981144

Nokia Her Arızada Kullanıcı Hatası Dedi!

Bende Nokia C7 telefon bulunmaktadır .Bu telefonda arka kameranın dış camında çatlaklar oluştu ve Ankara KVK ya gönderdim . Bunun garanti dışı kullanıcı hatası olduğunu söyleyerek 200 TL ücret çıkardılar , ama ben hiç bir şekilde çarpmadım ve düşürmedim. Ücret istedikleri için geri istedim ve 5-6 aydır da telefonda aşırı şekilde ısınmalar başladı.


Bu ısınma arka kameranın üst kısmında ısınma oluyor ve bu ısınma başladığından sonra telefonun şarjı 1 saat içinde bitiyor. Bunun içinde İzmir Teleservice'e gönderdim Teleservice'i aradım kullanıcı hatası olduğu için 207 TL ücret çıkarıyorlar . Bende ücretli yapılmasını istemiyorum dedim ve müşteri temsilcisi beni azarladı.

Yaşar 91 Okunma

Cevaplar

  • Yaşar02 Eylül 2013

    müşteri memnuniyeti NOKİA İçin 0'dır

  • Nokia Temsilcisi28 Ağustos 2013

    Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz konu ile ilgili garanti koşullarının detaylarını garanti belgelerimizde bulabilirsiniz. Garanti aşağıda sayılan durumlarda geçersiz olmaktadır, ve cihazlar garanti dışı bırakılmaktadır. Arızanın doğrudan malzeme hatası, kalitesiz tasarım, ya da işçilik nedeni ile meydana gelmemesi durumunda, ürünün tüketici tarafından kullanma kılavuzu ve el kitaplarında yazılı talimatlara aykırı olarak yanlış ve kötü kullanılması , ihmal, hatalı taşınması, neme ve ıslaklığa, aşırı sıcak veya soğuk çevre şartlarda maruz bırakılması veya bu şartların ani değişikliklerine, çürümeye, oksitlenmeye, izinsiz tadilatlara, bağlantılara tabi tutulması, ürünün firmamızca yetki verilmemiş kişiler tarafından açılması ve onarılması, ihmal, kaza, bozma, yetkili servislerimiz dışında yapılan uygun olmayan montaj ve bağlantılar, doğal afetler, yangın, elektrik voltajındaki düzensizlikler veya buna benzer sebepler, besin veya sıvı maddelerinin ürün üzerine dökülmesi, kimyevi maddelere maruz bırakılması veya Nokia’nın sorumluluğu dışındaki haller Ürünün seri numarası, aksesuar tarih kodu veya Imeı numarasının çıkarılması Hücresel telefon şebekesindeki bir arızanın ürüne zarar vermesi Ürünün Nokia tarafından imal ve temin edilmemiş bir aksesuara yetkili servisler dışında bağlanması veya birlikte kullanılması ya da amacı dışında kullanılması neticesinde hasar oluşması Hücresel telefon şebekesinin parametrelerinde yapılan değişiklikler neticesinde ürün yazılımının güçlendirilmesinin gerekmesi veya Nokia Komunikasyon A.Ş tarafından Nokia ürünlerini tamir etmek üzere yetki verilmemiş bir tamirhane vs.nin üründe arızaya sebep olması Saygılarımızla, Nokia Destek Hattı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön