31 Ağustos 2013 #1987315

Nokia Garanti Cihaza Kullanıcı Hatası Dedi!

Nokia e71 cihazımı lekesiz ve çiziksiz çalışır durumda olarak bir kaç programı işlev yapmıyor diye 04/2012 tarihinde Bakırköy KVK' ya teslim ettim. 2 saat sonra telefonuma gelen mesaj cihazınızın bordu yamulmuş, bu durum kullanıcı hatasıdır tamir ücreti 856 TL' dir


Cihazımı teslim ettikten sonra bu kadar kısa zamanda sırası gelip tespitinin yapılması beni şok etti.


Cihazın bordu her nedenle kırılmış olsa mantığım alacak ama ,yamulmuş olması tamamen mantık dışı .Kullanıcı tarafından olması mümkün değil. 12/2011 senesinde cihazın bordu KVK servisinde değişti .Kullanmış oldukları yedek parçanın kalitesiz olması bu duruma meyil vermiştir. Cihazım halen Bakırköy KVK'da yapılacak veya yenilenecek diye beklemekte.

Ercüment 98 Okunma

Cevaplar

  • Ercüment05 Ocak 2014

    Sayın Nokıa Yetkili Birimleri ve Ceo, 04 eylül 2013 tarihinde vermiş olduğunuz cevap da garanti koşullarından bahsederek kendinizi temize çıkartmaya çalışmanız çok ayıp. Cihazım kullanım süresi boyunca garanti kapsamı dışında kalabilecek her hangi bir duruma maruz kalmamıştır. 12/ 2011 de cihazıma değişim kararı almıştınız ama yeni cihaz vermemiştiniz. Cihazın bordunu ve ön kapağını değiştirdiniz (bord değişince ime 'de doğal olarak değişmiş oldu.) Sizlerin değişim kararı anlayışınız artık yedek parçalarla cihazı toparlamak oluyormuş anlaşılan. Cihazımda kullanıcı hatası ve garanti şartlarına uyumsuzluk tespit edemediğiniz halde halen neyin iddasını yapıyorsunuz? Tüketiciye karşı ticari ahlak kurallarının dışında yapmış olduğunuz uygulama ve tüketicileri mağdur etme politikasıyla yüksek kazançlar elde etmeyip Nokıa markasının bitişine sebebiyet verdiğinizin farkında olmuşunuzdur belki. Nokıa markasını kim alırsa alsın dünyanın en iyi işletim sistemini kullansın Nokıa ismini değiştirmediği müddetce istediği hedeflere ulaşması mümkün değildir.

  • Ercüment02 Ekim 2013

    4 eylül 2013 tarihinde nokia destek hattının vermiş olduğu cevap standart klavuz okuması Bu firmanın bir Ceosu varsa sesleniyorum beni duymak isterse Ben bir elektronikciyim Cihaz garanti kapsamında çalışır durumda lekesiz,darbesiz ve çiziksiz olarak servise teslim edilmiştir.(kvk servisinin haricinde cihaza kimse mudahalede bulunmamıştır.) Zerre kadar ticari haysiyetiniz var ise son kullanıcıların cebine göz dikmeyin. Cihazın kullanıcı hatası olduğunu ispatlıyacak belgelerle ortaya çıkarsanız çok daha sağlıklı olur. İddanızın çürütüle bilmesi için veya sizin haklı çıkabilmeniz için Size rakip firma ve markaların servisinda cihazın incelenip hangi tarafın haklı olduğunun ortaya çıkarılması gerekir. Bu şekilde incelenip yorumlanması halinde haksız çıkarsam servisinizin ve karşıt servisin konuyla ilgili tüm giderlerini ödemeyi tahaüt ederim. Sizin gibi bir kurumsal firma haksız çıkarsa şimdiye kadar sorun yarattığınız ve haksızlığa maruz bıraktığınız kullanıcıların mağduriyetini telafi etmeyi tahaüt edebilir misiniz?

  • Nokia Temsilcisi04 Eylül 2013

    Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz konu ile ilgili garanti koşullarının detaylarını garanti belgelerimizde bulabilirsiniz. Garanti aşağıda sayılan durumlarda geçersiz olmaktadır, ve cihazlar garanti dışı bırakılmaktadır. Arızanın doğrudan malzeme hatası, kalitesiz tasarım, ya da işçilik nedeni ile meydana gelmemesi durumunda, ürünün tüketici tarafından kullanma kılavuzu ve el kitaplarında yazılı talimatlara aykırı olarak yanlış ve kötü kullanılması , ihmal, hatalı taşınması, neme ve ıslaklığa, aşırı sıcak veya soğuk çevre şartlarda maruz bırakılması veya bu şartların ani değişikliklerine, çürümeye, oksitlenmeye, izinsiz tadilatlara, bağlantılara tabi tutulması, ürünün firmamızca yetki verilmemiş kişiler tarafından açılması ve onarılması, ihmal, kaza, bozma, yetkili servislerimiz dışında yapılan uygun olmayan montaj ve bağlantılar, doğal afetler, yangın, elektrik voltajındaki düzensizlikler veya buna benzer sebepler, besin veya sıvı maddelerinin ürün üzerine dökülmesi, kimyevi maddelere maruz bırakılması veya Nokia’nın sorumluluğu dışındaki haller Ürünün seri numarası, aksesuar tarih kodu veya Imeı numarasının çıkarılması Hücresel telefon şebekesindeki bir arızanın ürüne zarar vermesi Ürünün Nokia tarafından imal ve temin edilmemiş bir aksesuara yetkili servisler dışında bağlanması veya birlikte kullanılması ya da amacı dışında kullanılması neticesinde hasar oluşması Hücresel telefon şebekesinin parametrelerinde yapılan değişiklikler neticesinde ürün yazılımının güçlendirilmesinin gerekmesi veya Nokia Komunikasyon A.Ş tarafından Nokia ürünlerini tamir etmek üzere yetki verilmemiş bir tamirhane vs.nin üründe arızaya sebep olması Saygılarımızla, Nokia Destek Hattı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön