02 Eylül 2013

Nokia Telefonum Servisten Arızalı Geldi!

Nokia 700 telefonum -teslim ettiğim mağazanın mı suçudur servisin mi bilemem- 50 gün sonra elime ulaştı. Telefonla görüşme yaparken kapanıp açılmayan telefonumda su teması tespit edildikten ve onarım için 155 TL para ödedikten sonra tabii.

Bunların sonucunda telefon elime bozuk şekilde geldi. Sim kart içindeyken telefon asla açılmıyor. Paramın iade edilmesini ve telefonumun -olması gerektiği gibi- ücretsiz tamirini veyahut yeni cihaz teslimi istiyorum.

Büşra 43 Okunma

Cevaplar

  • Nokia Temsilcisi06 Eylül 2013

    Değerli kullanıcımız, Cihazınızın ücretli bir şekilde onarımını sağlattırdığınızdan dolayı yapılan işlem servis garantisi altındadır. Yetkili servise durumu bildirip kontrol edilmesini talep edebilirsiniz. Saygılarımızla, Nokia Şikayet Destek Hattı.

  • Büşra04 Eylül 2013

    Onarım için onay vermemiz ve bankaya 150 TL para yatırmamız istendi. İSTENİLENİ YAPTIK ve günleeeer süren onarım (!) süreci sonucunda telefon bize arızalı şekilde ulaştı. Yukarıda verdiğiniz bilgilere sahibim, garanti belgesini okumayı akıl ettim. Ama tamir edildiği söylenerek müşteriye gönderilen telefonun bozuk çıkmasının meşruluğu hakkında bir bilgi edinemedim. Bu konuda da bizleri aydınlatmanızı rica edebilir miyim?

  • Nokia Temsilcisi04 Eylül 2013

    Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz konu ile ilgili garanti koşullarının detaylarını garanti belgelerimizde bulabilirsiniz. Garanti aşağıda sayılan durumlarda geçersiz olmaktadır, ve cihazlar garanti dışı bırakılmaktadır. Arızanın doğrudan malzeme hatası, kalitesiz tasarım, ya da işçilik nedeni ile meydana gelmemesi durumunda, ürünün tüketici tarafından kullanma kılavuzu ve el kitaplarında yazılı talimatlara aykırı olarak yanlış ve kötü kullanılması , ihmal, hatalı taşınması, neme ve ıslaklığa, aşırı sıcak veya soğuk çevre şartlarda maruz bırakılması veya bu şartların ani değişikliklerine, çürümeye, oksitlenmeye, izinsiz tadilatlara, bağlantılara tabi tutulması, ürünün firmamızca yetki verilmemiş kişiler tarafından açılması ve onarılması, ihmal, kaza, bozma, yetkili servislerimiz dışında yapılan uygun olmayan montaj ve bağlantılar, doğal afetler, yangın, elektrik voltajındaki düzensizlikler veya buna benzer sebepler, besin veya sıvı maddelerinin ürün üzerine dökülmesi, kimyevi maddelere maruz bırakılması veya Nokia’nın sorumluluğu dışındaki haller Ürünün seri numarası, aksesuar tarih kodu veya Imeı numarasının çıkarılması Hücresel telefon şebekesindeki bir arızanın ürüne zarar vermesi Ürünün Nokia tarafından imal ve temin edilmemiş bir aksesuara yetkili servisler dışında bağlanması veya birlikte kullanılması ya da amacı dışında kullanılması neticesinde hasar oluşması Hücresel telefon şebekesinin parametrelerinde yapılan değişiklikler neticesinde ürün yazılımının güçlendirilmesinin gerekmesi veya Nokia Komunikasyon A.Ş tarafından Nokia ürünlerini tamir etmek üzere yetki verilmemiş bir tamirhane vs.nin üründe arızaya sebep olması Saygılarımızla, Nokia Destek Hattı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön