19 Eylül 2013

Nokia Telefonum Aldığım Günden Beri Kendi Kendine Kapanıyor!

Nokia cep telefonum aldığım ilk günden beri kendi kendine kapanıyor; Bu arıza için 4 kez Nokia servisinde onarım gördü. Ancak sonuç alamadığım gibi -aynı arıza tekrarladı- serviste bulunduğu zaman neredeyse 2,5 ayı buldu. Üretim kusurunu ne tam olarak onarabildiler, ne de hatalarını kabul edip bir çözüm bulabildiler.

Yine bugünlerde serviste bulunan telefonum için iki kez Nokia destek birimine şikayet e-postası atmama karşın , dönüş bile yapılmadı. Telefonumun değiştirilmesini talep ediyorum.

Mehmet 156 Okunma

Cevaplar

 • Mehmet02 Ekim 2013

  Yanıtınızı bekliyorum.

 • Nokia Temsilcisi02 Ekim 2013

  Değerli kullanıcımız, Gönderdiğiniz evraklar tarafımıza ulaşmış olup kontrol edilmesi adına ekibimize bildirilmiştir fakat garanti süresi ile ilgili henüz tarafımızca size bir yanıt verilmemiştir. Gerekli kontroller sağlandıktan sonra tarafınıza sözlü yada yazılı olarak bilgilendirme sağlanıyor olacaktır. Saygılarımızla, Nokia Şikayet Destek Hattı

 • Mehmet01 Ekim 2013

  Ayrıca gönderdiğim kayıt formları incelenecek olursa; Servis sözleşmesi Madde 13'e göre azami onarım süresi 20 iş günüdür diyor. Bu sürenin de aşılmış olduğu net olarak görünüyor. Belki servisiniz bu süreyi aşmamak adına telefonu sorunu çözmeden göndermiş olabilir ve yine bu mantıkla servisinize giriş sayısı telefonun değiştirilme ihtimalini ortadan kaldırmak için silinmiş olabilir. Benim aklıma daha mantıklı bir açıklama gelmiyor; eğer bir açıklamanız varsa lütfen bizleri de aydınlatın..

 • Mehmet01 Ekim 2013

  Gerçekten her mesajınızda ayrı bir şaşkınlık sebebi oluyor. Öncelikle garantisinin devam ettiğinde anlaştık sanırım. Şuan da size benim muafaza ettiğim 3 servis kayıt formunu ve faturanın kopyasını e.posta ile ulaştırıyorum. Ancak ilk servise başvuru formunu -başıma bunların geleceğini tahmin etmediğinden- saklamamıştım. Ancak ikinci servis kayıt formunda ilk yakınmanın devamı nedeniyle gönderildiği belirtiliyor; yani en az 4 başvuruya ait kayıt formunu iletmiş olurum diye düşünüyorum. Ben bu durumu sizlere "ispat ettikten" sonra ŞUNU DA SORMAK İSTİYORUM; bu yanlış yönlendirmenin nedeni sizce nedir acaba ?

 • Nokia Temsilcisi01 Ekim 2013

  Değerli kullanıcımız, Tüm yetkili servis noktalarında giriş kayıtlarınız kontrol edildiğinde sadece 2 adet girişiniz olduğu gözükmektedir. Konu ile ilgili zaten daha önce mailde tarafınıza bildirildiği üzere farklı girişleriniz olduğunu kanıtlayacak servis forumlarınız var ise [email protected] adresine gönderim sağlayabilirsiniz. Saygılarımızla, Nokia Şikayet Destek Hattı.

 • Mehmet30 Eylül 2013

  faturamı da, ilgili servis belgelerini de sizlere fakslayabilirim ya da e. posta ile ulaştırabilirim.

 • Mehmet30 Eylül 2013

  garanti şartları ve fatura bilgilerimi paylaşabilirim; Garanti şartları Madde 1 diyor ki; ürünün tüketiciye teslim edildiği tarih esastır, yani ithalat tarihinin bir önemi yoktur. Fatura tarihi: 15/11/2011 2 yıl eklenince 15/11/2013 tarihine kadar garanti devam ediyor demektir. Üretim kusuru mevcut olan telefonu düzeltmeniz ya da değiştirmeniz etik olanıdır.

 • Mehmet30 Eylül 2013

  NOKİA FİRMASI TARAFINDAN OLUŞTURULAN MAĞDURİYETİM DEVAM ETMEKTEDİR.

 • Nokia Temsilcisi30 Eylül 2013

  Değerli kullanıcımız, Tarafınıza zaten mail ile bilgilendirme yapılmış olup kendi özel süreçlerinizi online olarak paylaşmanıza istinaden tarafınıza iletilen bilgiyi yayınlama kararı aldık. Cihazınızın ithalat tarihi itibari ile garanti süresi sona ermiş olarak gözükmektedir. 35*********5270 imei numaralı cihazınızda yetkili servis noktasında 1 defa hata gözlenmemiş , 1 defa yazılım güncelleme yapılmıştır. Faturanız tarafınızda mevcut ise faturanız üzerinden garanti sürenizi kontrol edebilirsiniz. Saygılarımızla, Nokia Şikayet Destek Hattı

 • Mehmet30 Eylül 2013

  benim cevabım ise; Burcu Hanım Merhaba; Cevaben ilettiğiniz yazınızdaki hataları öncelikle belirtmek isterim; 1. Ben telefonumu ../11/2011 tarihinde aldım ve halen faturamı da muafaza ediyorum. Garanti süresinin 2 yıl olduğu da ilgili evrağınızda belirtilmiş haldedir. Yani cihazın halen garanti süreci devam etmektedir. 2. Yazınızda "1 defa hata gözlenmemiş , 1 defa yazılım güncelleme yapılmıştır"dediye belirtmişsiniz ama telefon servisinizden çalışır halde gelmediğini Ankara CEPA AVM'deki Nokia yetkiliniz tarafından aynı gün yeniden servise gönderirlirken durumu bildiren yazılı bir belge ile sizlere bildirilmiştir. Yetkiliniz oluşturduğu duruma ait bu belgeyi de muhafaza etmekteyim. Hata gözlenmemiş olması herhalde telefonu servisinizdeki arkadaşlarınızın hiç açamamış olması diye de düşünüyorum. Alındığı ilk günden beri "aynı kusuru" oluşturan bir telefonun, tarafınızca da net ifadeler ve doğru bilgiler içermeyen bir metin iletilerek açıklanmaya çalışılması kanımca Nokia firmasının ciddiyetsizliği göstermektedir. Nokia servisinin sorunsuz diyerek gönderdiği telefonun, yetkili mağazanızdaki elemanlarınızca bile çalışmadığı saptanmış olmasına karşın ve tamir olduğunun beyan edildiği gün yeniden servisinize gönderilmiş olmasına karşın bu açıklamalarınız kimseye de inandırıcı gelmiyecektir. Servislerinizin üretim kusurlu telefonlarınızı düzeltemediği gibi anlaşılan hata saptanamıştır diyerek geçici çözümlerle yasal süreçten kurtulmaya çalıştığı açıktır. 2 yıl üçünde 3 aydan fazla serviste kalan ve halen sorunu çözülmeyen bir telefonu kim hatasız diyebilir. Gerçekten de Nokia sloganına yakışıyor "connecting people"; ama sadece servis ile ya da destek hattı ile "connecting". Ben parasını ödediğim ve hakkım olan doğru düzgün çalışan bir telefon istiyorum. Garanti sürecinde olan bu cihazın ya üretim kusuru giderilmelidir ya da değiştirilmelidir.

 • Mehmet24 Eylül 2013

  "Nokia firmasının cevabını henüz bana ulaşmadı, ancak her ne cevap gelirse paylaşacağımdan şüpheniz olmasın." 1999 yılında aldığım ilk Nokia telefonum ve Nokia firmasının o günlerdeki yaklaşımı ile bugün arasında dağlar kadar fark var, değişen şu ki; pazardaki güçlü rakipleriyle yarışabilmek için kalitesinden ödün veren ve sıradan bir firma olma yönünde Nokia firmasının hızla ilerledikleri gerçeğidir.

 • Nokia Temsilcisi24 Eylül 2013

  Değerli kullanıcımız, İşleminiz kontrol aşamasında olup yazılı yada sözlü şekilde tarafınıza bilgilendirme sağlanıyor olacaktır. Saygılarımızla, Nokia Şikayet Destek Hattı

 • Mehmet23 Eylül 2013

  Bir haftadır şikayetim ile ilgilenen olmadı; ne telefondan haber var, ne de şikayeti dinleyen birileri. Nokia firmasının güvenirliği giderek daha çok azalıyor.

 • Nokia Temsilcisi20 Eylül 2013

  Değerli kullanıcımız, Mailiniz kontrol edildikten sonra en kısa süre içerisinde tarafınıza bilgilendirme sağlanacaktır. Saygılarımızla, Nokia Şikayet Destek Hattı

 • Mehmet19 Eylül 2013

  IMEI numarası ilgili e.postaya ilettim, cep telefonu şu anda servisinizde bulunmaktadır.

 • Nokia Temsilcisi19 Eylül 2013

  Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz bildiriminizi kontrol edebilmemiz için cihazınıza ait 15 haneli seri numaranızı (IMEI numarası) ve irtibat bilgilerinizi [email protected] e-posta adresinden iletmeniz durumunda konu ile ilgili size geri dönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla, Nokia Destek Hattı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön