27 Şubat 2014

Nokia Servisi Sorunu Hala Çözemedi.

05.02.2014 tarihinde garantiye verdiğim telefonumu anca 26.02.2014 tarihinde geri aldım. Söylediğim hata giderilmemiş üstelik gereksiz bir sıfırlama yapılmış. Telefonumun kulaklık girişinden olsa gerek hangi kulaklığı takarsam takayım kulaklığın sağ tarafına ses gitmiyordu. Bunun üzerine dediğim tarihte garanti kapsamında telefonumu teslim ettim.

21 gün sonunda telefonu yaptıklarını ve mağazaya gönderdiklerini söylediler . Telefonu gittim bugün aldım yanında da hangi işlemin yapıldığına dair bir kağıt verildi. Parçanın(jack) değiştiğini söylediler. Telefonu açtım denedim ve hala aynı sorunum devam ediyor. Nokia'yı aradım dalga geçer gibi tekrar yollayın dediler. 20 gün daha telefonsuz kaldık.

Can 230 Okunma

Cevaplar

  • Can28 Şubat 2014

    Ya ben gerçekten sizi anlamıyorum hadi diyelim ki tüketici hatası fiziksel hasar. Bunu en başta anlamış olmanız gerekirdi değil mi ? Niye parça değişimi yaptığınızı iddia ediyorsunuz o zaman hani tüketici hatasıydı bana verilen kağıtta ise sorunlu parça değiştirildi güncel yazılım atıldı telefon aktif teste sokuldu ve başarıyla teslim edildi yazıyor lütfen bunu da açıklayın ama bundan sonra ne nokia alırım ne de tavsiye ederim. Yarın da heyete başvurumu yaparım.

  • Nokia Temsilcisi27 Şubat 2014

    Değerli müşterimiz, Cihazınız yetkili servis noktamız tarafından incelemede fiziksel hasar tespit edilmiştir. Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 13. maddesinin 4. fıkrası ile Garanti Belgesi Uygulama Esasları Yönetmeliğinin 17. maddesi uyarınca kullanım hatasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışında kalmaktadır. Yukarıda açıklanan nedenlerden dolayı cihazınız üretici firma garantisi sona ermiştir. Saygılarımızla, Nokia Şikayet Destek Hattı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön