04 Eylül 2013

Nokia Lumia 920 'nin Ekran Fiyatı!

Yaklaşık 6 ay önce aldığım Nokia Lumia 920 ekranı kırıldı. Telefonu Ankara Ankamall 'den aldım ve alırken 820 ile arasında kalmıştım. Satan eleman bana ekranın kırılmayacağını ve seminerlerde bunun eğitimini aldıklarını, garanti kapsamına girdiğini söylemişti. Peki adamım yanlış bilgi verdiğini varsayalım.

Dokunmatiğim çalışıyor, fakat ekranım kırık diyerek Rize Nokia servisini aradım ve 450 TL gibi fahiş bir fiyat aldım. Telefonun sıfır değeri zaten 1200 TL' ye kadar gerilemişken, 450 TL vermek yerine bir o kadar daha ekleyip sıfırı alınır. Sağlamlığı ile övünürken iyi , ancak sattıktan sonraki mağdur etmeniz bir o kadar daha iyi.

Berkay 2.746 Okunma

Cevaplar

  • Nokia Temsilcisi06 Eylül 2013

    Değerli kullanıcımız, Cihazınız garanti kapsamından çıktıktan sonra farklı yetkili teknik servisler servis ve parça olanağına göre farklı ücret talep edebilirler. Bu işlem Nokia kontrolünde değil servis yetkisi tarafından sağlanmaktadır. Saygılarımızla, Nokia Şikayet Destek Hattı

  • Berkay04 Eylül 2013

    Peki Rize deki yetkili servisinizin 450TL gibi fahiş bir fiyat vermesinin aynı zamanda Ankara'daki servisinizin 288TL fiyat biçmesinin sebebini de söyler misiniz ? Ben asıl önemmli konuyu 2. paragrafta belirtmişim ama siz sadece 1. paragrafa cevap vermişsiniz. İkisi de sizin yetkili servisiniz telefonun değerinin yarı fiyatına bir parça değişimi sizde de çok abartılı değil mi ? Nokia'nın nerden nereye geldiğini öğrenmiş oldum. İlginiz için teşekkür ederim.

  • Nokia Temsilcisi04 Eylül 2013

    Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz konu ile ilgili garanti koşullarının detaylarını garanti belgelerimizde bulabilirsiniz. Garanti aşağıda sayılan durumlarda geçersiz olmaktadır, ve cihazlar garanti dışı bırakılmaktadır. Arızanın doğrudan malzeme hatası, kalitesiz tasarım, ya da işçilik nedeni ile meydana gelmemesi durumunda, ürünün tüketici tarafından kullanma kılavuzu ve el kitaplarında yazılı talimatlara aykırı olarak yanlış ve kötü kullanılması , ihmal, hatalı taşınması, neme ve ıslaklığa, aşırı sıcak veya soğuk çevre şartlarda maruz bırakılması veya bu şartların ani değişikliklerine, çürümeye, oksitlenmeye, izinsiz tadilatlara, bağlantılara tabi tutulması, ürünün firmamızca yetki verilmemiş kişiler tarafından açılması ve onarılması, ihmal, kaza, bozma, yetkili servislerimiz dışında yapılan uygun olmayan montaj ve bağlantılar, doğal afetler, yangın, elektrik voltajındaki düzensizlikler veya buna benzer sebepler, besin veya sıvı maddelerinin ürün üzerine dökülmesi, kimyevi maddelere maruz bırakılması veya Nokia’nın sorumluluğu dışındaki haller Ürünün seri numarası, aksesuar tarih kodu veya Imeı numarasının çıkarılması Hücresel telefon şebekesindeki bir arızanın ürüne zarar vermesi Ürünün Nokia tarafından imal ve temin edilmemiş bir aksesuara yetkili servisler dışında bağlanması veya birlikte kullanılması ya da amacı dışında kullanılması neticesinde hasar oluşması Hücresel telefon şebekesinin parametrelerinde yapılan değişiklikler neticesinde ürün yazılımının güçlendirilmesinin gerekmesi veya Nokia Komunikasyon A.Ş tarafından Nokia ürünlerini tamir etmek üzere yetki verilmemiş bir tamirhane vs.nin üründe arızaya sebep olması Saygılarımızla, Nokia Destek Hattı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön