12 Eylül 2013

Nokia Garanti Dışı Arızalarda Tamir Süresi Yokmuş!

Yaklaşık 1 ay önce garanti kapsamındaki Lumia 620 telefonumu Giresun Atar Nokia Yetkili Servisi'ne teslim ettim ve 1 aydır geri dönüş alamıyorum. Telefonumun ekranı kırılmıştı ve bana 150 tl ücreti olduğunu söylediler. Kabul ettim fakat haftalar geçmesine rağmen telefonum tamir edilmedi. Ben de 20 iş günü geçmesi nedeniyle tamir ücretini ödeyip cihazın değişimini talep etmek için Nokia'yı aradım. Bana ısrarla garanti dışı işlemlerde tamir süresinin olmadığını değişim hakkımın olmadığını söylediler.

Ben tüketici haklarımı okuduğumda ve bilirkişilere sorduğumda tamir ücretini ödeyerek böyle bir hakkım olduğunu öğrendim. Eğer böyle kullandırmayacaksanız yasal yollara başvurmak zorunda kalacağım.

Şafak 448 Okunma

Cevaplar

  • Nokia Temsilcisi12 Eylül 2013

    Değerli kullanıcımız, Nokianın belirlemiş olduğu yasal garanti süreci cihazınızda yaşayabileceğiniz cihaz kaynaklı sorunlar için olup kullanıcı hatasında cihaz garanti dışı kalmaktadır. Bu süreçte isteğinize göre her hangi bir yetkili servise işlemi sağlattırabilirsiniz fakat bu süreçte Nokianın her hangi bir müdahale hakkı bulunmamaktadır. Saygılarımızla, Nokia Şikayet Destek Hattı.

  • Şafak 12 Eylül 2013

    Yani kullanıcı hatasından dolayı yetkili servisinize verdiğim cihazı haftalarca sizde tutma gibi bir hakkınız mı var? Ben tüketici haklarına dahi sorduğumda böyle bir hakkım olduğunu öğrendim. İki tarafta farklı şeyler söylediğine göre en iyisi bunu aranızda halletmeniz.

  • Nokia Temsilcisi12 Eylül 2013

    Değerli kullanıcımız, Cihazınız garanti kapsamında yetkili servise teslim edilirse 20 iş günü yasal süreç bilgisi doğrudur. Fakat cihazınız kullanıcı hatasından kaynaklı yetkili serviste ise garanti sürecindeki bilgiler dikkate alınmamaktadır. Saygılarımızla, Nokia Şikayet Destek Hattı.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön