31 Ekim 2016

NN Hayat ve Emeklilik Kendi Yararına Çalışıyor...

NN Bireysel Emeklilik şirketinde emeklilik hesabım var. Ağustos 2016 ayında elime geçen 7.000 TL'lik bir parayı ek katkı payı olarak şirkete havale ettim ve bunu makbuzum da da belirttim fakat şirket uyanıklık yaparak bu parayı kendi hesaplarında bekletiyor ve her ay ödemem gereken 246 TL aylık ödemeyi 7.000 TL'den düşüyor ve benim kredi kartımdan da artık ödeme almamaktalar bu durumda yapmış olduğum 7.000 TL ek ödeme 28 ayda taksit taksit ancak yatırıma yönlenecek, yani şirket burada paramdan 28 ay yararlanmış oluyor bende 28 ay geç yatırıma yönlenmiş oluyorum. Konuyu görüştük hiçbir şey yapılamayacağını söylediler. Bu konuda bizim bir kusurumuz yok. Kusur sizde dedik yine de bir şey yapamayız dediler ben de böyle firmaların teşhirinin doğru olacağını düşünerek yazıyorum milletimiz ak ile karayı öğrensin ve herkes kendine çeki düzen versin.

Selim 1.509 Okunma

Cevaplar

  • Selim 02 Kasım 2016

    Yapılan ödeme kısmi ödeme olarak dekontta belirtilmiştir velev ki ek ödeme veya ek katkı payı yazılması gerekiyordu kısmi ödeme yazılması farklı bir anlam getirmez hepsi aynı anlama çıkmaktadır velev ki değil diyelim, fon yönetimi için bizden dünyanın komisyonunu alan sigorta çalışanı bizi arayıp makbuzunuzda kısmi ödeme ile neyi kastettiniz diye sorması gerekmiyor mu. Tarafımızı arayan yetkili kibar bir şekilde durumu izah etti ödediğimiz paranın yatırıma yönlendirildiğine ikna olduk sadece yapılan ödeme ileri ki vadelere pay ettirildiği için bize tek angarya her ay normal ödemelerimizi manuel olarak yapma angaryası olacak bu durum daha şimdiden bizi soğuttu içimden para yatırmak pek gelmiyor.

  • NN Hayat ve Emeklilik Temsilcisi31 Ekim 2016

    Değerli Katılımcımız, Yapılan incelemede 2016 Ağustos ayında yatırmış olduğunuz 7000 TL'lik ödemenin sistemimizde bulunduğu ve tutarın sözleşmenizde belirlenmiş olan fona yönlendirildiği görülmüştür. İlgili tutar "ek ödeme" ya da "ek katkı payı" açıklaması ile gönderilmediğinden sözleşmenize katkı payı ödemesi olarak yansımış ve ödeme planınızda ileri vadeleri kapatmıştır. Ancak, ilgili tutarın ödeme planınızda ileri vadeleri kapatmış olması, fona yönlendirilmesinin de o tarihte olacağı anlamına gelmez. Yatırdığınız tutar 17/08/2016 tarihi itibarı ile fona yönlendirilmiştir. Birikimiz ve fona yönlendirilen tutarlarınız hakkındaki detayları internet sitemizden takip edebilirsiniz. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön